Alta Badia

W owym ośrodku obowiązuje pełny karnet użytkowy, tak zwany skipass, Dolomitisuperski, co to oznacza, a oznacza to tyle, iż na jednym karnecie możemy korzystać ze wszystkich tras zjazdowych całego kompleksu objętego w skipassie

Alta Badia

Wybierając miejsce na spędzenie urlopu w czasie sezonu zimowego, warto zwrócić uwagę na ośrodek Alta Badia. Jest wiele rzeczy, które pozytywnie wpływają na ocenę tego miejsca. Miejscowość położona w północnych Włoszech w regionie Bolzano i należy do sześciu gmin: Corvara, Colfosco, Pedraces , Badia, San Cassiano i La Villa. Oczywiście są to włoskie Dolomity, a co za tym idzie, turyści zjeżdżają się tu z całego świata, także poziom wypoczynku i rekreacji musi być bardzo wysoki.

W Alta Badia pogoda jest wyśmienita i jest to znak rozpoznawczy tej malowniczej górskiej miejscowości. Duże nasłonecznienie tras to magnes na turystów pragnących w czasie zjazdów narciarskich podziwiać wspaniałe widoki będące celem ciekawych fotografii.

Alta Badia ski map

W owym ośrodku obowiązuje pełny karnet użytkowy, tak zwany skipass, Dolomitisuperski, co to oznacza, a oznacza to tyle, iż na jednym karnecie możemy korzystać ze wszystkich tras zjazdowych całego kompleksu objętego w skipassie jak i innych atrakcji ujętych w pakiecie. To znaczne udogodnienie szczędzące nam wystawania w kolejkach i zbędnego tracenia czasu.

Alta Badia oferuje nam ponad 130 km tras zjazdowych położonych od 1400 m ponad poziom morza do ponad 2400 m. Znajdziemy tam 95 profesjonalnie odśnieżanych tras oraz 52 nowoczesne wyciągi. Sezon trwa tu od listopada do kwietnia i przez cały jego okres możemy być pewni pogody i dobrych warunków śniegowych na stokach i trasach.

Alta Badia wrażenia

Jak można opisać wrażenia po pobycie w Alta Badia. Wszystko jest tutaj wspaniale przygotowane, to miejsce zaspokoi potrzeby każdego, nawet najbardziej wybrednego, turysty i narciarza. Wspomniana pogoda i bardzo duże nasłonecznienie stoków do wspaniała sprawa, duża ilość górskiego słońca każdemu wychodzi na dobre, szczególnie w Dolomitach.

Warto napomknąć, ze ośrodek Alta Badia łączy się ze słynną karuzelą narciarską Sella Ronda, a to miejsce które każdy narciarz powinien przetestować na własnej skórze. I oczywiście mamy tu trasy dla każdego i w każdym wieku, najwięcej jest tu tych łatwych, niebieskich dla początkujących, bo aż 53 %, trochę mniej jest czerwonych, 40% i czarnych 7%.


Widok z kamery internetowej na Alta Badia.