Prawdopodobnie najlepsze buty narciarskie na rynku

Buty narciarskie, żeby zyskały miano najlepszych muszą być wygodne, a przy tym proste w obsłudze podczas wpinania i wypinania z wiązań, a do tego powinny zapewniać dobrą izolację i nie wpuszczać wilgoci do środka. 

Takie właśnie są buty Nordica Hell&Back H1, a nawet jeszcze lepsze, ponieważ ich waga jest niższa niż typowych butów. Przy tych wszystkich wartościach dobre buty narciarskie muszą dawać narciarzowi poczucie panowania nad nartami.

Niestety, często żeby znaleźć ideał trzeba pojeździć w różnych modelach i okupić to bólem i niedogodnościami. Projektanci firmy Nordica doszli do wniosku, że takie działanie jest niedorzeczne i postanowili stworzyć buty gwarantujące doskonałe osiągi przy zachowaniu najlepszych parametrów wygody, a do tego wyglądające perfekcyjnie.

Buty Hell&Black przeznaczone są dla ambitnych miłośników narciarstwa, którzy doskonale dają sobie radę na przygotowanych stokach, ale wyjazd w teren nie stanowi dla nich problemu. Ich niska waga spowodowana użyciem materiału Triax sprawia, że bez problemu można je przetransportować w plecaku, żeby móc potem cieszyć się precyzyjnym freeridem.


Atutami butów Nordica są wodoodporny język i skarpeta, które równie dobrze odparowują wilgoć z wnętrza buta. Dzięki temu stopa znajduje się w suchym i ciepłym środowisku, co także minimalizuje ryzyko otarć.

Dobre ułożenie stopy w bucie podczas jazdy, ale także zwykłego chodzenia, gwarantują ręcznie szyte wkładki. Ponadto zamontowano w nich specjalne amortyzatory na pięcie, w podeszwie i na wysokości goleni, żeby amortyzowały siłę uderzenia przy twardym lądowaniu.


Narciarze powinni także docenić możliwość regulacji twardości buta, dzięki czemu w każdych warunkach można je dopasować do stylu jazdy.

Koszt butów Hell&Black H1 wynosi około 400 euro.

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. nordica.pl