Co nas czeka na południu Tyrolu?

Podczas gdy Polacy pytają – gdzie jest śnieg? Reszta Europy odpowiada – u nas, czyli między innymi w Tyrolu, gdzie białym szaleństwom nie ma końca. 

Na południu Tyrolu bardzo wiele działo się już w grudniu. Styczeń zapowiada się jednak równie ciekawie. Na początku roku miały miejsce święta balonowe pod hasłem ‘Dolomity z góry’. Wszyscy chętni mogli wówczas poznać budowę balonów, ich działanie oraz oczywiście polecieć nad stokami i szczytami Dolomitów.

Kolejną atrakcją Tyrolu jest Festiwal Śniegu. Pierwsza jego część odbyła się w San Candido kilka dni temu, a druga właśnie trwa w San Vigilio. To właśnie tam można podziwiać rzeźby w lodzie oraz artystów, którzy godzinami dopracowują swoją sztukę. Informacje o tym festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie Snow Festivalu

Za dwa dni natomiast, w okolicach Alpe di Siusi rozpocznie się kultowy Moonlight Classic, czyli wyścig narciarzy biegowych w nocy. To właśnie dzięki temu impreza zyskała sobie dużo fanów. Niezwykła, nocna aura rozświetlona blaskiem pochodni przyciąga na start w Compaccio nie tylko sportowców ale także widzów. Ci pierwsi mogą biec tylko techniką klasyczną, a ich wybór ogranicza się tylko do trasy – 15 albo 30 kilometrowej. Po zakończeniu rywalizacji zawsze ma miejsce festiwal ognia połączony z koncertami lokalnych artystów oraz degustacją potraw z regionu.

Ośrodek Alta Badia zaprasza natomiast od 19 do 24 stycznia na imprezę ‘A taste for skiing’, czyli rywalizację mistrzów kuchni w konkurencjach narciarskich. Zawodom towarzyszyć będzie oczywiście wielka, kulinarna uczta połączona z degustacją win czy lekcjami gotowania.

Początek roku w Tyrolu to także dodatkowe promocje i rabaty. W Valle Isarco istnieje możliwość wykupienia tygodniowego pobytu w ekskluzywnym hotelu za jedyne 299 euro od osoby. W Gitschberg-Jochtal organizatorzy nastawili się na przyjazdy rodzinne i obniżyli ceny pobytów dla dzieci i młodzieży.

We wspomnianym już Alta Pusteria można zdecydować się na tygodniowy pobyt, w którego cenie oferowany jest lot balonem. Miłośnicy biegówek mogą natomiast wyruszać do Alpe di Siusi, gdzie pensjonaty oferują (w cenie) opiekę instruktora narciarstwa biegowego.

Redakcja serwisu Escapador.pl