Kolejne nowości na Kasprowym

W tym roku na Kasprowym Wierchu zmieni się nie tylko cena karnetów, ale także sposób ich kupowania. Teraz przy użyciu smartfona będzie można bez problemu kupić bilet nie tracąc czasu na stanie w kolejkach. 

Mobilne bilety dostępne będą na stronie internetowej Polskich Kolei Linowych, a ich zakup będzie banalnie prosty – po wybraniu konkretnej daty i godziny wjazdu (lub zjazdu) oraz opłaceniu biletu na komórkę przyjdzie sms potwierdzający nabycie, który będzie uprawniał do korzystania z usług PKL.

Oczywiście opcja z biletami na mail nie zostanie wycofana, jednakże w tym wypadku, do przejazdu niezbędny będzie wydruk potwierdzenia.
Bilety na telefonie komórkowym będą odczytywane przez specjalne czytniki, co ma przyspieszyć korzystanie z kolejki.

W Kuźnicach na dniach mają również zostać zamontowane ekrany, na których będą wyświetlane informacje o już sprzedanych biletach, dzięki czemu na bieżąco będzie można śledzić ilość osób, która o danej godzinie pojedzie na szczyt. Jeżeli miejsc zabraknie, to nie pozostanie nic innego jak piesza wycieczka na Goryczkową.

Zmiany zaszły także przy krzesełkach na Kasprowym. Przy przechodzeniu przez nowoczesne bramki narciarze i snowboardziści nie będą zmuszeni do wyciągania skipassów z kieszeni, bo system sam wykryje obecność schowanego karnetu.

Zapraszamy na Kasprowy!

Redakcja serwisu Escapador.pl