Ubezpieczenia na miarę pasjonatów gór

PZA wraz z PZU stworzyli pakiet ubezpieczeń przeznaczonych specjalnie dla miłośników górskiej wspinaczki, trekkingu i wędrówek po szczytach. 

‘Bezpieczny powrót’ to polisa, która ‘zabezpiecza’ każde wyjście w góry do wysokości 6 tysięcy m n.p.m. Mogą z niej korzystać amatorzy oraz zawodowcy, którzy dzięki temu ubezpieczeniu zyskają pełną ochronę, którą gwarantuje duża, polska firma ubezpieczeniowa. W ofercie znajdują się również ubezpieczenia grupowe (do 5 osób).

Pomysł na ubezpieczenie początkowo skierowany był do członków klubów działających w ramach PZA, jednakże pakiet został rozszerzony również dla ‘cywili’ uprawiających: wspinaczkę wysokogórską, skalną, alpinizm jaskiniowy, narciarstwo (wysokogórskie i trasowe), freestyle, freeride, skoki, snowboarding (w każdej odmianie), off piste, trekking, snake gliss, snowkite, airboarding, snowtrikke, snowblades, boardercross, supershorties, icesurfing, snowscooting, downhill i kolarstwo górskie.

Pakiet ubezpieczeń nie obejmuje wypraw powyżej wysokości 6 tysięcy metrów n.p.m. oraz na Grenlandii, Antarktydzie i w Arktyce.

Główną cechą tego ubezpieczenia są stosunkowo duże sumy ubezpieczenia oraz brak jakichkolwiek kosztów transportu do Polski, na przykład do 100 tysięcy złotych na akcję ratunkową (nawet z helikopterem), 250 tysięcy złotych + 2 tysiące euro na koszty leczenia, 500 tysięcy złotych OC w stosunku do osób trzecich oraz 100 tysięcy w stosunku do mienia.

Polisa zaczyna działać w momencie rozpoczęcia podróży w Polsce i za granicą. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia pakietu związanego z powikłaniami z chorobami przewlekłymi, zamachami terrorystycznymi czy działaniami wojennymi.

Koszt ubezpieczenia na 12 miesięcy nie jest duży i wynosi 220 zł (członkowie PZA), 352 zł (członkowie PZA + bliska osoba), 363 zł (członkowie PZA z osobami bliskimi w ilości nie większej niż 4), 110 zł (niepełnoletni członek PZA).

Więcej o cenach i szczegółach ubezpieczenia znajduje się na stronie ubezpieczyciela

Redakcja serwisu Escapador.pl