Marilleva 1400 - Włoski gigant!

Marilleva 1400 to tylko nieduża stacja narciarska, ale kiedy popatrzy się na cały region, przy którym się znajduje to otwiera nam się ogromna ilość możliwości podobnych do Zillertalu w Austrii.

Marilleva 1400 to oczywiście stacja narciarska. Jej nazwa bierze się stąd, że leży na wysokości 1400 metrów n.p.m. i zasadniczo jest połączona z paroma ośrodkami narciarskimi w gminie Mezzana, przy kompleksie turystycznym Val di Sole (Dolinie Słońca) we Włoszech.

Madonna di Campiglio oraz Folgarida to dwa bardzo duże kurorty narciarskie, a przez to, że łączą się z Marilleva 1400 tworzą olbrzymi ośrodek do uprawiania sportów zimowych, którego nazwa to SKIRAMA, i który jest jednym z największych kompleksów na świecie!

Dlaczego? W sumie jest w nim 380 kilometrów tras, na które wywieźć sportowców może aż 140 wyciągów narciarskich! Znajdują się tutaj trasy zarówno dla snowboardzistów, narciarzy, miłośników biegówek, łyżwiarzy, freerideowców czy w końcu dla zwolenników nart tourowych. Czyni to stację Marilleva 1400 i cały ośrodek SKIRAMA niezwykle wyjątkowym i godnym odwiedzenia!

W Marilleva 1400 pogoda zawsze jest idealna - widok na kurort.


Marilleva 1400 pogoda

W tak dużym kurorcie jak Marilleva 1400 pogoda odgrywa ogromne znaczenie! Na szczęście gdyby przypadkiem śniegu było za mało, to równomiernie rozstawiona sieć armatek doskonale radzi sobie z dośnieżaniem stoków.

Dobrą informacją jest to, że na stokach północnych śnieg utrzymuje się bardzo długo, a ten rejon Dolomitów charakteryzuje się niezwykle obfitymi i częstymi opadami śniegu, co daje możliwość szusowania nawet do kwietnia.

Jeżeli przypadkiem stanie się tak, że w Marilleva 1400 pogoda nie będzie sprzyjać do zimowych szaleństw (co się rzadko zdarza) to zawsze można znaleźć całą masę innych rozrywek. Począwszy od grzanego wina w barze, poprzez salony gier, kina i teatry aż po kluby i dyskoteki! Jednym z nich jest L Scandola gdzie zabawa trwa całą noc!

Ważnymi informacjami są na pewno hotele. W samym tylko Marilleva 1400 znajdują się 4 wysoko oceniane miejsca. Są nimi Hotel Marilleva 1400, Residence Marilleva 1400, Residence Artuik oraz Residence Sole Alto. Ceny w nich są zasadniczo nie przystosowane do studenckiej kieszeni, ale w okolicy są też domy wczasowe, w których spokojnie można egzystować przez wakacje zimowe. Atutem jest to, że są zlokalizowane przy samych stokach i wyciągach!

Marilleva 1400 kamery

Zanim pojedzie się do jakiegoś kurortu to warto zapoznać się z mapkami tras i ogólną infrastrukturą. 23 Marilleva 1400 kamery umieszczone są w najbardziej malowniczych miejscach tego regionu, którego najwyższe trasy sięgają 2585 metrów n.p.m..

Najpopularniejszymi trasami tych stron są Passo Groste czy Doss Del Sabion. W tym wielkim kurorcie działa także jeden z najdłuższych wyciągów, który ma 4706 metrów i może wywieźć na górę 1800 osób na godzinę. Średnio jedzie się nim około 14 minut. W Marilleva 1400 kamery są umieszczone także na specjalnie zrobionym stoku DoloMitica, który istnieje w 2 opcjach – dla doświadczonych fanatyków sportów zimowych(3,5 kilometra długości) i nieco mniej zaawansowanych(5,5 kilometra długości).

Z powodu popularności tego miejsca i możliwości, które ono oferuje należy rezerwować wcześniej miejsca i terminy w hotelach i ośrodkach wczasowych. Naprawdę warto!

Zobacz Marilleva 1400 kamery.

Marillleva 1400 - mapa stoków