Bieg na rakietach śnieżnych

Zima, jak widać za oknem, nie dopisała, dlatego pojawiły się obawy, że II Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na Rakietach Śnieznych ‘Rakietna’ się nie odbędą. Na szczęście jednak warunki się poprawiły i już 9 marca miłośnicy wyruszą w rakietach pod górę. 

Pomysł na imprezę przywędrował z włoskiego La Ciaspolada, gdzie od wielu lat tysiące ludzi startuje w największym na świecie biegu na rakietach śnieżnych.

W Polsce rakiety śnieżne nie są jeszcze tak rozpropagowane jak w krajach alpejskich, jednakże miłośników tej osobliwej dyscypliny wciąż przybywa. Z tego powodu organizatorzy liczą na to, że w Spalonej (Góry Bystrzyckie) pojawi się wielu uczestników.

Zawody po raz pierwszy odbyły się rok temu, a na starcie pojawiło się wówczas 72 zawodników z całego kraju, co było doskonałym wynikiem. Atmosferę podsycił także fakt pojawienia się na miejscu telewizji TVN24, która zrelacjonowała wydarzenie.

Celem organizatorów jest propagowanie ruchu i aktywności fizycznej wśród Polaków. Z tego powodu start w zawodach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych co ma dodatkowo zachęcić osoby, które do tej pory nie miały styczności z tym sportem.

Zachęcamy do udziału!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. rakietna.pl