Ekstremalny bieg narciarski z Red Bull

Białka Tatrzańska to jeden z niewielu regionów w Polsce, gdzie można poszusować na sztucznie naśnieżanych stokach. Z tego powodu 15 lutego 2014 odbędzie się tam organizowany przez Red Bull ‘Bieg Zbójników’. 

W zawodach mogą wziąć udział wszyscy, którzy tylko czują się mocni w nartach biegowych  i chcą porywalizować w ekstremalnych warunkach. 10 kilometrowa trasa biegu usiana będzie licznymi wzniesieniami i zadaniami dla uczestników.

Nagrodą główną w zawodach jest możliwość wystartowania z profesjonalistami podczas Red Bull NordiX w Sztokholmie.

Bieg wystartuje spod Kotelnicy Białczańskiej, a zakończy się na Jankulakowskim Wierchu. To pozwoli poczuć się zawodnikom jak zbójnikom w naturalnych warunkach. Utrudnieniami dla nich będą naturalne przeszkody oraz wymyślone przez organizatorów zbójeckie konkurencje.

Anna Guzik – instruktorka narciarstwa biegowego, która włączyła się do organizacji zawodów twierdzi, że ten bieg zmieni sposób patrzenia na narciarstwo biegowe.

Trasa zawodów będzie profesjonalnie przygotowana na podstawie wytycznych Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Wybór techniki należeć będzie do uczestników, a więc styl mieszany nie spowoduje wykluczenia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Biegu Zbójników

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. redbull.com