Kursy lawinowe trwają

Na początku grudnia śnieg padał obficie, potem pogoda spłatała wszystkim figla gwałtownym ociepleniem, roztopami i halnym. Kiedy wydawało się, że zimy nie będzie, pogoda znów nieco zmieniła kierunek i pozwoliła na realizację programu kursów lawinowych i skitourowych.

Bardzo zmienne warunki atmosferyczne nie spowodowały jednak gwałtownego roztapiania śniegu w górnych partiach gór. To doskonała wiadomość dla skitourowców oraz pasjonatów zimowej wspinaczki. Wszyscy oni mogą wciąż zapisać się na szkolenia lawinowe, które realizowane będą do połowy kwietnia.

Dobre warunki na przełomie stycznia i lutego sprawiły, że udało się zorganizować trzy pierwsze edycje kursów lawinowych. Kursy przygotowane są dla wszystkich, którzy chcą zdobyć lub pogłębiać posiadaną już wiedzę z dziedziny ratownictwa lawinowego. Umiejętności zdobyte na takim kursie na pewno przydadzą się każdemu, kto chociaż raz w czasie zimy decyduje się odwiedzić wyższe partie gór.

Informacje o kursach, programie oraz możliwościach zapisania się na jeden z nich znajdują się na stronie kursów.

Organizatorami tych przedsięwzięć są PSF i TOPR, które dołączają do pakietu także szkolenia skitourowe oraz skialpinistyczne. Można na nich poznać techniki asekuracji i przemieszczania w wysokich górach. Skitourowcy dodatkowo mogą brać udział w wycieczkach narciarskich.

Najbliższy kurs lawinowy rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 3 marca. Na kolejny będzie szansa dopiero w kwietniu – od 11 do 13.

Miłośnicy nart mogą liczyć na wolne miejsca podczas ostatniego kursu skitourowego, który odbędzie się w terminie od 4 do 6 kwietnia.

Partnerami akcji są: Nikon, Uvex, Mammut, Armada, The North Face, Black Diamond i Odlo.

Redakcja serwisu Escapador.pl