Tatry Wysokie-Słowacja-przejście turystyczne (w górach)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 400 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Tygodniowe przejście turystyczne przez całe słowackie Tatry Wysokie od schroniska do schroniska. Wyżywienie w schroniskach.Potrzebne dobre wyposażenie turystyczne i średnia kondycja.

Opis

Przejście przez wysokie przełęcze tatrzańskie ze sztucznymi ułatwieniami-łańcuchy, klamry (Czerwona Ławka, Rohatka) z wejściem na kilka dostępnych turystycznie szczytów. Na Rysach i Krywaniu elementy łatwej wspinaczki.
 
Można wziąć uprząż i lonże jak na via ferraty, ale średnio sprawny turysta poradzi sobie bez sprzętu. Polecane rękawiczki np.rowerowe na łańcuchy. Noclegi w pokojach wieloosobowych w schroniskach we własnych śpiworach bieliźnianych. W kilu przyznawane są zniżki na DAV i OeAV, na PTTK nie. Cena noclegu od 12 do 20€. 

Wyżywienie w schroniskach (śniadania 5-7€, obiad 7-10€, kawa 1,5€, piwo 2€). Można wziąć ze sobą "szturmżarcie"(suszone owoce, orzechy, batony). Potrzebne standardowe wyposażenie górskie, minimum średnia kondycja i niewrażliwość na ekspozycję. Dzienne przejścia 4-8h, ale na Krywań nawet 10h). Przejście prowadzi przewodnik międzynarodowy UIMLA.

Cena zależna od ilości uczestników, min.4 osoby, max.10:
4-5 osób 800 zł/os.
6-7 osób 600 zł/os.
8-10 osób 400zł/os.

Dojazd, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie uczestnik pokrywa we własnym zakresie.


Warunki uczestnictwa

-ubezpieczenie górskie włącznie z użyciem śmigłowca
-karta EKUZ
-dobry stan zdrowia i średnia kondycja fizyczna
-wyposażenie turystyczne (spis na www.skitury.info.pl)
-niewrażliwość na chrapanie (pokoje wieloosobowe w schroniskach)
-dobry humor ;)

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia