Hulajnoga i różne sposoby uprawiania sportu

Ruch dla człowieka jest podstawą do tego by utrzymać ciało w dobrej kondycji. Co można jeszcze zrobić by poczuć się lepiej? Co zrobić by rozwijać się szybciej ?

Każdy z nas od najmłodszych już lat informowany jest, że wysiłek fizyczny jest niezbędny w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Pomimo tych rozważań nasz styl życia nadal pogarsza się w zastraszającym tempie. Środki lokomocji dostępne dla każdego wcale nie pomagają. Miały nam pomóc, a tymczasem zmieniają nasz tryb życia wywołując rezygnacje z wszelkiej aktywności fizycznych na rzecz biernego wypoczywania oraz pracowania w biurze.

Dlatego warto zastanowić się nad tym co przyniesie nam rezygnacja z tych doczesnych udogodnień. Zadaj sobie pytanie co jeśli Twoje ciało ma wpływ na układ oddechowy, na układ krwionośny oraz na przebieg procesów metabolicznych? To znaczy, że twój mózg będzie bardziej dotleniony, a krew będzie lepiej krążyć. Dzięki temu twoja wydajność umysłowa oraz fizyczna wzrośnie nawet o 50 %. Czemu nie mamy wierzyć w to gdy wielu już przekonało się i w tej chwili coraz częściej spotyka się na polskich drogach osoby dla których aktywny wypoczynek nie jest obcy. Przyjemnie i zdrowo również razem w grupie lub w pojedynkę przebiec się by polepszyć pamięć oraz koncentrację. Często ludzie wybierają rower, hulajnogi, deskorolki lub zwykły bieg.

Zachęcam do zgłębiania wiedzy, którą naukowcy wciąż pogłębiają i wciąż odkrywają nowe pokłady przydatnych informacji.

Sposoby motywacji dziecka do uprawiania sportu

Wielokrotnie widziałem złe przykłady dawane dziecku, które dopiero rozpoczyna przygodę z życiem. Styl życia niejednokrotnie uwarunkowany jest tym co rodzic robi. Złym przykładem może być moment kiedy ojciec dziecka wsiada do samochodu i jeździ by dogonić psa, który uciekł dziecku. Uważam to za szczyt lenistwa.

Wyobraźmy sobie inną sytuacje, która zachęca raczej do kontynuowania wysiłku naszego młodzieńca. Hulajnoga może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nawet wyprowadzając psa ma czas by pojeździć.

Uważam, że to wspaniały środek transportu wymagający przynajmniej odrobinę wysiłku fizycznego. Przy tym sprawimy wielką radość dziecku bo jazda na tym urządzeniu jest przyjemnością samą w sobie.

Obecnie Hulajnogi są bardzo rozpowszechnione na zachodzie oraz w dużych aglomeracjach miejskich. Gdzie liczy się to by omijać miejsca zakorkowane i tym sposobem szybciej dotrzeć do celu

Artykuł pochodzi z: http://pioropolis.pl/sport/pozostale/hulajnoga-i-rozne-sposoby-uprawiania-sportu.html