Festiwal w Karkonoszach

9 listopada w Karpaczu rozpocznie się wielki festiwal dla pasjonatów turystyki górskiej. 14. ‘Karkonoskie Dni Lajtowe’ odbędą się w Hotelu Gołębiewskim dzięki Miastu Karpacz i Polskiemu Klubowi Alpejskiemu. 

Podczas festiwalu uczestnicy będą mili możliwość zapoznania się z filmami górskimi, relacjami z wypraw wysokogórskich oraz pierwszoplanowymi postaciami polskiej sceny alpinistycznej i wspinaczkowej. Do tej pory festiwal odwiedzili m.in. Kinga Baranowska, Anna Czerwińska, Wojtek Kukuczka, Denis Urubko, David Lama czy Simone Moro.

Sobota obfitować będzie w relacje z wypraw oraz prezentacje polskich himalaistów. Wiadomo, że o swoich dokonaniach opowie Monika Witkowska i Alek Lwow. Ponadto wieczorem w Muzeum Alpinizmu w Turynie odbędzie się projekcja filmu ‘Pura Vida’.

W niedzielę gościem festiwalu będzie Aleksander Zakołodny – Mistrz Sportu w Alpinizmie z Ukrainy. Ten niezwykły człowiek opowie o wytyczaniu nowej drogi na Makalu. Ponadto swoje historie związane z Nanga Parbat opowie Nina Adjanin i Włodek Kierus, a Teofil Vlad przedstawi relację z wyjścia na ten szczyt. Nieco później Wincenty Nendza wspomni Artura Hajzera, a podczas panelu dyskusyjnego zabiorze głos Aleksander Lwow, Adam Bielecki i Tomasz Cylki z magazynu ‘n.p.m.’.

Poniedziałek będzie jeszcze bardziej emocjonującym dniem, ponieważ najpierw jeden z najlepszych, rosyjskich himalaistów (Siergiej Bogomołow) opowie o wejściu zimą na Pobiedę, a po nim Adam Bielecki wypowie się na temat zimowych zdarzeń na Broad Peak.

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja serwisu Escpador.pl