Pierwsza pomoc na Jurze

Kurs Outdoor Firs Aid uznawany jest za jedną z rzeczy, które powinien posiadać każdy profesjonalny podróżnik, wspinacz i miłośnik aktywnej turystyki. Niezależnie od tego, czy ktoś chodzi po górach, pływa kajakiem czy uwielbia eksplorację świata powinien umieć profesjonalnie udzielić pierwszej pomocy. 

Kurs, który odbędzie się na Jurze da także możliwość do sprawdzenia swoich możliwości. Jest to jedyny kurs w Polsce, podczas którego uczestnicy zmagają się z realistycznymi sytuacjami gdzie presja czasu i nieznajomość reszty zespołu gra na niekorzyść.

Umiejętności, jakie nabędą uczestnicy kursu podczas kryzysowych sytuacji to wyciąganie rannych ze skał, ratowanie ofiar wypadków na skałkach, poszukiwania osób zagubionych w terenie oraz działania w przypadku złamań, zawału, utraty przytomności i zatrzymania oddechu. Ponadto każdy zostanie przeszkolony z zasad ewakuacji ze strefy zagrażającej życiu i transportowania poszkodowanych.

Poprzednie edycje OFA Jura były bardzo popularne wśród sportowców. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na udzielaniu pierwszej pomocy w terenie skalnym. Baza kursu znajdować się będzie w Rzędkowicach, czyli miejscu sprawdzonym i najbardziej nadającym się do przeprowadzania takich działań.

Kurs na jurze rozpocznie się 11 października i potrwa 3 dni. Limit miejsc jest mocno ograniczony, ponieważ w kursie może uczestniczyć maksymalnie 15 osób.

Koszt kursu to 400 złotych brutto, z czego 100 złotych, w formie bezzwrotnej zaliczki należy wpłacić do 15 września 2013.

Koordynacją zapisów i rezerwacją miejsc zajmuje się Eliza Bałazy. Kontakt z Panią Elizą można uzyskać poprzez mail ofa@medaid.pl lub pod numerami telefonów (61) 679 13 44 oraz 502 335 151. Wszyscy, którzy mają pytania w związku z programem lub chcą współpracować podczas OFA mogą pisać do Tomasza Libera na adres t.liber@medaid.pl

Gorąco zachęcamy!
Redakcja serwisu Escapador.pl