Nordic walking ? skąd ta popularność?

W ostatnim czasie w parkach, lasach, ale także na ulicach można spotkać grupy ludzi spacerujących z kijkami w ręku. Nordic Walking, bo o nim mowa, stał się ostatnio hitem zwłaszcza pośród osób, którym nie po drodze z innymi sportami. Co sprawiło, że spacer z kijkami stał się tak popularny?

Przede wszystkim to, iż jest to rodzaj aktywności fizycznej dla wszystkich. Niemal każdy spaceruje, a jeśli na ten spacer zabierze ze sobą kijki, okaże się, że zaczął uprawiać sport. Kolejną ważną sprawą jest indywidualizm tego rodzaju aktywności fizycznej. Każdy może dostosować tempo oraz długość marszu do swoich możliwości. Z drugiej strony bardzo często tworzą się grupy uprawiające Nordic Walking wspólnie, co sprawia, że szybciej mija czas spędzony na tym specjalnym spacerze. W ten też sposób nawiązują się nowe znajomości albo odświeżają stare.
 
Poza tym, że Nordic Walking to bardzo towarzyska dyscyplina sportu, którą mogą uprawiać zarówno dzieci, ich rodzice jak i dziadkowie to kolejnym jej atutem jest duży wpływ na zdrowie. Zwyczajny spacer pozwala na spalenie ok. 280 kcal, natomiast marsz z kijkami zwiększa tę ilość niemal dwukrotnie. Poza tym sprzyja on uzyskaniu smukłej i wysportowanej sylwetki. Ta dyscyplina sportowa jest szczególnie polecana osobom z nadwagą, gdyż pozwala na chudnięcie w prosty i przyjemny sposób. Przy okazji spadku wagi poprawia się praca układu krążenia, wydolność oddechowa i ogólnie siła organizmu.Aby móc uprawiać ten rodzaj aktywności fizycznej potrzeba tak naprawę trzech rzeczy: chęci, kijków i wiedzy w jaki sposób należy prawidłowo maszerować. Zanim powiesz, że to nie dla Ciebie, powinieneś wiedzieć, że to doskonały sposób dbania o swoje zdrowie. Ostatecznie co może być  przyjemniejszego od spaceru w pięknym otoczeniu z miłym towarzystwem u boku. Zwłaszcza, że wyposażeni w opisywane, profesjonalne kijki możemy pospacerować o wiele dłużej niż zwykle!

Artykuł pochodzi z serwisu: zgredtodziad.eu

http://zgredtodziad.eu/nordic-walking-skad-ta-popularnosc