Weekend dla biegaczy w maju

Weekend od 24 do 26 maja będzie weekendem dla biegaczy, a konkretnie 9 edycją imprezy Polska Biega.

W zeszłym roku pasjonaci biegania zorganizowali aż 723 biegi w całym kraju. Podczas tych kilku dni ponad 120 tysięcy osób wspólnie biegało po ulicach miast w Polsce.

Organizatorzy akcji Polska Biega chcą, żeby w tym roku imprez biegowych w ciągu tego weekendu było jeszcze więcej. W chwili obecnej zarejestrowanych jest ponad 400 imprez m.in. w Żurominie, Żarach, Skawinie, Sompolnie, Stawach, Przywarach, Płocku, Kawicach, Jeziorkach, Jaśle, Dąbrowie Górniczej, Bielsku – Białej, Białkowie, Barwicach i innych miejscowościach.

Celem weekendu dla biegaczy jest rozpropagowanie aktywnego trybu życia wśród najmłodszych, żeby już teraz wyrobić im nawyki do uprawiania sportu. Ponad to organizatorzy zauważają fakt, że bieganie, triatlon, rowery i jogging nie są tylko przelotną modą tylko normalnością, stylem życia, którym cieszy się tysiące osób.  

Rodzinny i przyjemny wymiar imprezom zawsze nadają jakieś dyplomy czy symboliczne nagrody, które są fundowane przez sponsorów.

Ponad to takim przedsięwzięciom często towarzyszą inne atrakcje, które przyciągają ludzi i turystów. Polska Biega zachęca instytucje, organizacje i wszelkiego typu grupy do przyłączenia się i zorganizowania imprezy biegowej.

W razie gdyby potrzebna była pomoc można napisać na adres polskabiega@agora.pl i wówczas ktoś pomoże zapiąć przysłowiowy ostatni guzik dopinający imprezę biegową.
 

Popieramy akcję Polska Biega i zachęcamy do czynnego udziału!
Redakcja serwisu Escapador.pl