Łódzkie Izby Turystyczne będą działać wspólnie

W Łodzi do tej pory działały dwie instytucje zajmujące się turystyką. Od stycznia 2014 roku Izba Turystyki Ziemi Łódzkiej połączy siły z Oddziałem Łódzkim Polskiej Izby Turystyki.

Obie instytucje podpisały list intencyjny, w którym deklarują się do wspólnego działania jako część Polskiej Izby Turystyki.

Powodem połączenia był nasilający się kryzys gospodarczy, który dał się we znaki organizacjom turystycznym. Koalicja ma wzmocnić pozycję PIT oraz zapewnić lepsze działania w branży turystycznej. Istotne jest to, że do tej pory obie instytucje zajmowały podobne stanowisko w sprawach ważnych, dzięki czemu połączenie nie powinno przynieść niepotrzebnych konfliktów interesów.

Dokumenty o połączeniu zostały podpisane zaraz po Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu ITZŁ, w którym uczestniczył prezes PIT – Pan Paweł Niewiadomski. Deklaracja zawiera wolę wspólnego działania w zakresie turystyki na terenie Łodzi, województwa łódzkiego i Polski.

Taka sytuacja może być doskonałym przykładem na to, że instytucje działające w granicach jednej branży mogą trzymać się razem mając przy tym dużo większą siłę oddziaływania.

Redakcja serwisu Escapador.pl