Ekstremalne przejście po górach w majówkę

Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu na majówkę, ale już wiesz, że nie chcesz siedzieć w domu to zapraszamy do udziału w Tour Mszana Dolna!

Jest to impreza przeznaczona dla doświadczonych miłośników górskich szlaków, ponieważ polega na przejściu sześciu szczytów w ciągu jednego dnia. Taki trekking jest świetną propozycją na spędzenie przynajmniej jednego dnia majówki aktywnie!

Start rozpoczyna się 1 maja o godzinie 5:00 w Parku Miejskim w Mszanie Dolnej.

Trasę rozpoczyna czarny szlak na Adamczykową (611 m n.p.m.), następnie na Potaczkową (746 m n.p.m.). Stamtąd idzie szlak zielony i czerwony na Luboń Wielki (1022 m n.p.m.), z którego zielonym trzeba zejść na Małą Górę (700 m n.p.m.). Tutaj rozpoczyna się kolejne podejście zielonym szlakiem na Szczebel (976 m n.p.m.) i nieduże zejście czarnym szlakiem na Lubogoszcz (968 m n.p.m.), gdzie znajduje się przedostatnia baza. Z Lubogoszcza trzeba będzie już tylko zejść czerwonym szlakiem do Mszany Dolnej.

Różnica wzniesień wynosi w sumie 1875 metrów, a cała trasa ma długość 27 kilometrów. Organizatorzy przewidują, że przejście tej drogi nie powinno zająć więcej niż12 – 13 godzin.

O godzinie 17:00 w bazie sportowo – wypoczynkowej Lubogoszcz odbędzie się grill i wręczenie pamiątkowych odznak.

Udział w imprezie jest zupełnie bezpłatny, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Jedynym co trzeba zrobić to przyjść na zbiórkę 1 maja o godzinie 5:00 do Parku Miejskiego w Mszanie Dolnej. Organizatorzy podkreślają, że trekking jest bardzo wymagający i każdy, kto się na niego decyduje bierze odpowiedzialność za siebie.

Zachęcamy do górskich wypraw!
Redakcja serwisu Escapador.pl