?Jesienny Tułacz? już wkrótce

Biegi na orientację są bardzo popularne w Polsce, a już za dwa tygodnie, w weekend, odbędzie się 18. edycja Nocnego Biegu na Orientację ‘Tułacz’. 

 Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Tułacz będzie mocno jesienny, a Bractwo Przygody Almanak, które organizuje bieg zachęca wszystkich do spróbowania swoich sił w duchu sportowej rywalizacji. W końcu liczy się sam udział w imprezie, a nie najlepszy czas ani odległość, którą się przebiegnie.

Tegoroczny ‘Tułacz’ potrwa od 12 do 13 października w gminie Luzino i Łęczyce, a baza zawodów zlokalizowana będzie w Hali Widowiskowo – Sportowej w Luzinie.

Organizatorzy zapraszają do udziału w nocnym biegu wszystkich, dla których oryginalne sposoby spędzania czasu są podstawą funkcjonowania. Podczas imprezy będzie można sprawdzić swoją kondycję, umiejętności orientacji w nocy na zalesionym terenie oraz poczuć bliskość przyrody z dala od mediów wszelkiego typu.

Celem rajdu jest odnalezienie kilkunastu punktów ukrytych w lesie mając do dyspozycji jedynie mapkę, kompas i mnóstwo energii. Organizatorzy przygotowali 3 trasy – 25 km (dla zespołów od 1 do 5 osób), 50 km (dla zespołów od 1 do 3 osób) oraz 30 km (dla teamów od 1 do 3 osób). Dostępna będzie także opcja rowerowa o długości 50 kilometrów (dla zespołów od 2 do 3 osób).

12 października o 16:30 rozpocznie się przyjmowanie uczestników, które potrwa do 21:30. W międzyczasie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Rajdu Tułacz, a pierwsze starty interwałowe ruszą o 19:00. Odprawa na trasę rowerową przewidziana jest na 21:30, a start na 22:00. Uczestnicy będą mieli czas na znalezienie wszystkich punktów do godziny 10:00 w niedzielę.

Zachęcamy do udziału w biegu!

Redakcja serwisu Escapador.pl