Alpy Sztubajskie, Austria, Stubai, (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 1350 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Innsbruck / Austria
Gdzie: Austria/Innsbruck
Transport: autokar
Wyżywienie: śniadania,obiadokolacje

Opis


UWAGA

WYJAZD POTWIERDZONY

Sztubaje

Alpy Sztubajskie, Sztubaje to wybitna grupa górska w centralnej części Alp Wschodnich, pomiędzy przełęczą Brenner, a przełęczą Timmelsjoch, położona w Tyrolu na granicy austriacko -włoskiej. Najwyższy szczyt masywu to Zukerhutl 3507 m n.p.m. Trekking odbędzie się latem 2014 r. Już dzisiaj zapraszamy w te niezwykłe i już poznane przez Naszych Klientów góry.

Program imprezy

1 dzień: Wyjazd z kraju w godzinach wieczornych. Przejazd nocny przez Słowację i Austrię.
2 dzień: Przyjazd do doliny Stubaital. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień: Neder Schmieden - Przełęcz Pinnisjoch - Gschnitztal
Dojazd do miejscowości Neder Schmieden (964m n.p.m). Przejście Doliną Pinnistal na Przełęcz Pinnisjoch do schroniska Insbrucker Hutte (2370m n.p.m.). Zejście do doliny Gschnitztal (2 godz). Czas przejscia 7 godz. Suma podejść 1400 m.
4 dzień: Graba - Przełęcz Niederl - Ranalt.
Dojazd do miejscowości Graba Alm (1300m n.p.m.) w dolinie Stubajtal. Przejście doliną Unterbergtal do schroniska Salzenau (2191m.npm). Dalej obok jeziora Grunausee (2328m n.p.m.) na przełęcz Niederl (2629m n.p.m.). Zejście do schroniska Nurnberger w dolinie Langental i do miejscowości Ranalt. Czas przejścia 8 godz. Suma podejść 1200 m.
Wariant łatwiejszy - dojście 2 godz. do schroniska Salzenau .
5 dzień: Mildres - Przełęcz Schrimmennjeder - Dolina Vinterbergtal.
Przejazd doliną Oberbergtal do hali Oberissalm (1742m n.p.m.). Przejście do schroniska Franz Senna Hutte (2147m n.p.m.) i dalej drogą Stubajer Hohen Weg przez przełęcz Schrimmennjeder (2714m n.p.m.) do schroniska Regensburger Hutte (2287m n.p.m.). Zejście do doliny Vinterbergtal. Czas przejścia 7 godz. Suma podejść 1200 m.
Wariant łatwiejszy - przejście do schroniska Franz Senna Hutte i ew. do jeziora Rinnensee. Czas przejścia 4 godz. Suma podejść 500m.
6 dzień: Gries - Przełęcz Winnebajoch - Dolina Lusens.
Dojazd Doliną Sulztal do miejscowości Gries (1600 m n.p.m.). Podejście do schroniska Winnebachsee Hutte (2360 m n.p.m.). Dalej przez przełęcz Winnebachjoch (2782m n.p.m.) do schroniska Westfalenhaus (2296m n.p.m.). Zejście do Doliny Lusens. Czas przejścia 7 godz . suma podejść 900 m.
Wariant łatwiejszy - Przejście Doliną Sulztal do schroniska Amberger. Czas przejścia 4 godz .suma podejść 500 m.
7 dzień: Solden - schronisko Hochstubajhutte
Dojazd do miejscowości Solden (1368m n.p.m.).Przejście doliną Windachtal z podejściem do najwyżej położonego schroniska w Alpach Stubajskich -Hochstubajhutte (3174m n.p.m.). Czas przejścia 9 godz . Suma podejść 1700 m.
Wariant łatwiejszy - Przejście doliną Windachtal. Czas przejścia ok. 6 godz.
8 dzień: dzień wyjazdu. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Insbrucka - zwiedzanie Starego Miasta lub dodatkowa wycieczka górska, wybrana przez przewodnika. Wyjazd do kraju ok. 16.00
9 dzień: Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

Połączenia antenowe

Następujące połączenia antenowe: Warszawa (dopłata 150 zł/os), Piotrków Trybunalski (dopłata 120 zł/os), Częstochowa (dopłata 80 zł/os) realizowane są przy minimum 12 osobach i potwierdzane przez organizatora na 2 tygodnie przed wyjazdem. W przypadku braku wymaganej ilości osób Klient zobowiązany jest wybrać inne potwierdzone miejsce wyjazdu.

Warunki uczestnictwa

Transport: autokar
Wyżywienie: śniadania,obiadokolacje
Zakwaterowanie: hotel,pensjonat
Wyposażenie: brak

Cena zawiera: przejazd autokarem/busem, pilot, przewodnik UIMLA w górach,zakwaterowanie w hotelu**, 6 noclegów - pokoje 2,3 - os. z łazienkami, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW. W cenie ujęto wszystkie wycieczki górskie, opisane w programie.Cena nie zawiera: 300 Euro/os- obowiązkowa dopłata płatna na 30 dni przed wyjazdem wg. kursu sprzedaży NBP, kolejek górskich, wstępów i wydatków osobistych.


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia