Górskie opowieści w Dolinie Roztoki

W Polsce jest mnóstwo malowniczych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Dolina Roztoki, w której znajduje się malownicze schronisko PTTK. Żeby zachęcić turystów do odwiedzenia tego przyjemnego miejsca schronisko im. Wincentego Pola zorganizowało konkurs na górską opowieść.

W wakacyjnym konkursie można wygrać weekend dla dwóch osób w Roztoce. Żeby wziąć w nim udział wystarczy tylko chodzić po górach i mieć w plecaku aparat fotograficzny potrzebny do zilustrowania opowieści. Następnie należy opisać górską wędrówkę z wszystkimi trudami i emocjami towarzyszącymi zdobywaniu szczytów i przesłać na adres mailowy schroniska w Roztoce.

Organizatorzy konkursu podzielili pasjonatów górskich wędrówek na cztery grupy, a nagrody otrzymają autorzy najlepszych prac w każdej grupie. Pierwszą kategorią są rodziny, a praca konkursowa ma dotyczyć rodzinnych wypraw w góry po spokojnych szlakach. Druga to turyści lubiący wyzwania, udający się na jedno lub kilkudniowe wycieczki, które wymagają przygotowania i kondycji. Kolejna dotyczy profesjonalnych wspinaczy, którzy omijają uczęszczane trasy szerokim łukiem. Ostatnia, czwarta grupa to pasjonaci historii, którzy lubią wędrować po górach i rozpamiętywać jak to było dawniej. Praca w tej kategorii dotyczyć ma tras, które istniały na przełomie XIX i XX wieku oraz w okresie międzywojennym.

Anna Krupa – gospodarz schroniska podkreśla, że w dzisiejszym świecie żyje się szybko, a jedynymi formami komunikatów są smsy i portale społecznościowe, a opowieści stają się coraz mniej popularne. Konkurs ma na celu powrót do tradycji snucia opowieści, a przy okazji odkrywania w ten sposób piękna tatrzańskich szlaków i miejsc ukrytych takich ja schronisko w Dolinie Roztoki.

Prace może przesyłać do końca września, żeby dać szanse nawet spóźnialskim turystom, którzy wakacje spędzają na przykład na pracy.

Zachęcamy do snucia opowieści i dzielenia się nimi z innymi!
Redakcja serwisu Escapador.pl