Bieg górski w Rzykach

Już za 2 dni odbędzie się I Jesienny Bieg Potrójnej, czyli górski bieg dla najwytrwalszych w Rzykach Praciakach. 

Inicjatorem imprezy jest Klub Skialpinistyczny Kandahar, którego celem jest zachęcanie jak największej liczby osób do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Dodatkowo Klub chce wypromować beskidzki rejon turystyczny jakim są Rzyki i okolice, a przy okazji zaznaczyć swoją obecność pośród czołowych klubów skialpinistycznych.

Bieg odbędzie się w znanym wszystkim miłośnikom białego szaleństwa kompleksie Czarny Groń. Sportowcy wystartują o godzinie 10:30 i będą mieć do pokonania około 15 kilometrów.

Trasa biegnie przez lasy i szlaki turystyczne wokół Pracicy, Potrójnej i Łamanej Skały. Organizator ostrzega już teraz przed 3 ekstremalnymi podbiegami i 3 bardzo stromymi zbiegami.

Na całej długości rozstawione będą punkty sędziowskie – w sumie będzie ich 5. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy.

Udział w zawodach jest możliwy dla osób pełnoletnich, posiadających dobry stan zdrowia potwierdzony złożeniem podpisu w specjalnym oświadczeniu. Wpisowe na imprezę wynosi 40 złotych i jest płatne w dniu zawodów. W tej cenie znajduje się ubezpieczenie, napoje i punkty gastronomiczne na trasie oraz ciepły posiłek po biegu, dyplomy, zabezpieczenie GOPR oraz profesjonalny pomiar czasu.

Zgłoszenia na bieg można przesyłać za pośrednictwem strony I Jesiennego Biegu Potrójnej do 15 listopada godziny 18:00.

Zapraszamy!

Redakcja serwisu Escapador.pl