Questing w Łodzi

W województwie Łódzkim powstała możliwość do uprawiania nowej formy aktywnej turystyki jaką jest questing. Duże zaangażowanie Lokalnych Grup Działania zaowocowało aż 35 szlakami do samodzielnego zwiedzania regionu. 

Questing rozwija się coraz bardziej. Na przestrzeni kilku lat coraz więcej regionów zdecydowało się na tą formę turystyki, która polega na wędrowaniu ze specjalnymi wskazówkami, co umożliwia bardziej dogłębne poznanie danego rejonu w atmosferze ciekawej zabawy.

Powstanie aż tylu tras w Łódzkim spowodowało, że jest to aktualnie jeden z większych, questowych regionów w Polsce. Do ich stworzenia przyczyniły się organizacje ‘Dolina rzeki Grabi’, ‘BUD-UJ RAZEM’ oraz Fundacja ‘Prym’.

Nowo powstałe ścieżki mają różną tematykę – począwszy od typowo przyrodniczych poprzez historyczne aż po odkrywające kulturową różnorodność regionu. Ten sposób zwiedzania daje możliwość każdemu poznania regionu według wytycznych, które sam wybierze. Ponadto zabawowa forma doskonale sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi.

Poza oczywistymi cechami turystycznymi, questing pełni także funkcję promocyjną, pozwalającą pokazać mnóstwo atrakcji w zupełnie nowym świetle.

Pomysłodawcy projektu pracują także nad aplikacją mobilną pomagającą turystom w zwiedzaniu województwa Łódzkiego. Będzie ona dostępna do końca roku.

Więcej informacji oraz ulotki questingowe można znaleźć na stronie projektu QUIZ.

Redakcja serwisu Escapador.pl