Turystyka i najlepsze nowe technologie w branży

Na Targach Turystycznych TT Warsaw 2013 został rozstrzygnięty konkurs na Najlepsze Produkty Sektora Nowy Technologii w Turystyce. Momondo zdobył najwięcej głosów. 

Jury skupiło się na innowacyjności, która pozwoliła na tworzenie coraz lepszych aplikacji na urządzenia mobilne oraz na poszukiwaniu najlepszej strony internetowej dotyczącej turystyki.

W skład jury wchodziły wybitne osobowości związane od lat z branżą turystyczną: dr hab. Magdalena Kachniewska (prof. SGH), Agnieszka Tomczyszyn (POT), Bogumił Zięba (MobileMS Inovatica), Dawid Zaraziński (red. Naczelny portalu Dziennik Turystyczny) oraz Andrzej Kozłowski (MT Targi Polska).

W wyniku obrad wyróżniono stronę internetową poświęconą turystyce wodnej (www.wielka-petla.pl), która została stworzona przez firmę YBAH na zlecenie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodę główną zdobyła strona www.momondo.pl, w której bez problemu można znaleźć hotele i różne środki transportu.

W kategorii związanej z aplikacjami wyróżnienie przypadło firmie RST za program All Inclusive Club, a główną nagrodę odebrała marka Sabre Polska za TripCase.

Pierwszy konkurs niestety został ogłoszony nieco za późno i zbyt mało ludzi się o nim dowiedziało. Idea prawdopodobnie przejdzie do tradycji TT Warsaw, a organizatorzy mają nadzieję, że wówczas więcej przydatnych aplikacji i stron internetowych weźmie udział w konkursie i da się zauważyć. 

Gratulujemy!

Redakcja serwisu Escapador.pl