Spacery po Gdyni

Centrum Designu w Gdyni rozpoczyna nowy projekt od zaproszenia mieszkańców na moderowane spacery po zakamarkach tego pięknego miasta. 

Podczas spaceru uczestnicy poruszać się będą po z góry zaplanowanym szlaku, na którym znajdować się będę te części miasta, które na co dzień nie wzbudzają powszechnej sympatii. Dzięki temu osoby uwrażliwione na punkcie Gdyni będą mogły przygotować się do listopadowych warsztatów ‘Gdynia – Design for All’, w których weźmie udział Pete Karcherem.

Sama idea spacerów narodziła się w Dziale Innowacji Społecznych znajdującym się przy Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym słynącym z tego, że zawsze konsultuje swoje decyzje z mieszkańcami. Centrum Designu chce zająć się projektowaniem przestrzeni publicznej w Gdyni bazując na ocenach osób, które na co dzień mają styczność z nieprzyjemnymi miejscami i zakamarkami miasta. Dzięki ocenom i pomysłom być może uda się zmienić brzydkie skwery w nowoczesne i ładne miejsca.

Pierwszy spacer będzie rozpoczynał się na Placu Kaszubskim, a uczestnicy będą zmierzać w stronę Dworca Morskiego, gdzie mieścić się będzie siedziba Muzeum Emigracji w Gdyni.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych 17 października o godzinie 17:30 oraz 19 października o godzinie 11:00. Zbiórka uczestników planowana jest pod pomnikiem Antoniego Abrahama. Udział w tym niecodziennym wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Osoby chętne proszone są o potwierdzenie udziału do 16 października telefonicznie na numer 058 698 22 33 lub mailem na adres zgloszenie@centrumdesignu.gdynia.pl.

Redakcja serwisu Escapador.pl