Mobilna mapa lasów na tablety i smartfony

Pierwsza mobilna mapa lasów na telefony i tablety z systemem android została przygotowana przez leśników z Olsztyna. Całkowicie bezpłatna aplikacja przyda się grzybiarzom, spacerowiczom i rowerzystom.

Mobilna mapa warmińsko-mazurskich lasów obejmuje 33 nadleśnictwa o zasięgu 600tyś. hektarów wchodzące w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Leśne wędrówki będą teraz o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Aplikacja pozwoli znaleźć parking, ścieżki edukacyjne czy leśniczówki. Cala lista obiektów obejmuje też punkty widokowe, plaże, ścieżki rowerowe, szlaki konne czy kajakowe. Mobilna mapa ma w swojej bazie wszystkie dane nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Rozpoczynające się wakacje są doskonałym momentem do wprowadzenia aplikacji, jest ona także elementem kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy.”, prowadzonej przez leśników mazurskich. 

Co ważne korzystanie z mapy jest możliwe nawet bez dostępu do Internetu. Żeby zainstalować ją w swoim telefonie wystarczy zeskanować QR kod lub pobrać po wpisaniu w wyszukiwarkę „lasy Olsztyn”.

Życzymy udanych leśnych wędrówek, z leśną mapą na pewno się nie zgubicie.


Redakcja serwisu www.escapador.pl