Polska przedstawicielka pojedzie na konferencję do Kenii

Od 24 września, przez 3 dni, w Nairobi odbędzie się ogólnoświatowa  konferencja poświęcona ekoturystyce i turystyce zrównoważonej. 

Konferencja ‘The Ecotourism and Sustainable Tourism Conference’ w Kenii to wielkie wydarzenie w świecie turystyki. Wiadomo już, że będzie w niej uczestniczyć ponad 500 osób z ponad 45 krajów. Tegoroczna konferencja zostanie poświęcona, w większości, roli ekoturystyki jako źródła rozwoju lokalnych społeczności, ochrony środowiska oraz pomocy w walce z ubóstwem na świecie.

Spotkanie w Kenii ma na celu wypracowanie praktycznych porad i wskazówek dotyczących ochrony obszarów przyrodniczych, wzmacniania roli kobiet, poprawiania dobrobytu biednych społeczności oraz zwiększenia walorów edukacyjnych, z których będą mogli korzystać działacze w branży turystycznej.

Polską przedstawicielką na ogólnoświatowym zjeździe w Nairobi będzie Dominika Zaręba, która wydała w naszym kraju pierwszą książkę traktującą o ekoturystyce.

Dane Międzynarodowego Towarzystwa Ekoturystycznego TIES pokazują, że każdego roku przybywa coraz większa ilość miłośników ekoturystyki. Obecnie jest to jeden z najszybciej powiększających się rynków turystycznych na świecie. Te statystyki pokazują, że ludziom zależy na takim podróżowaniu, które przy okazji pomaga chronić środowisko oraz rozwija lokalną gospodarkę.

Dzięki ekoturystyce większość środków wydanych przez turystów trafia do lokalnych firm. W przypadku zorganizowanych wyjazdów all – inclusive wspieranie lokalnych rynków odbywa się tylko w niedużym procencie. Pani Dominika szacuje, że w przeciągu najbliższych 15 lat ekoturystyka będzie najpopularniejszym wyborem podróżników na całym świecie.

Konferencja w Kenii jest zorganizowana przez współpracę Światowej Organizacji Turystycznej UNTWO, Radę Turystyki w Kenii, African Wildlife Foundation, Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody IUCN oraz Stowarzyszenie Ecotourism Kenya.

Przedstawicielka Polski – Dominika Zaręba – jest zapaloną podróżniczką, publicystką i fotografką. Od lat propaguje ekopodróżowanie zarówno w Polsce jak i na świecie. Jej działania w wielu fundacjach pokazują, że można zwiedzać świat wspierając rozwój lokalnych społeczności oraz zgodnie z zasadami ekologii.

Redakcja serwisu Escapador.pl