Konkurs podróżnicy im. Kazimierza Nowaka już trwa

Kilka dni temu oficjalnie rozpoczął się konkurs im. Kazimierza Nowaka organizowany przez fundację jego imienia. 

Prace do konkursu można przesyłać do 31 grudnia 2013, a wyniki zostaną ogłoszone podczas poznańskiego Festiwalu 'Na Szage', który odbędzie się w terminie 7-9 luty 2014.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konkursie muszą popisać się umiejętnościami pisania, fotografowania i tworzenia prezentacji, ponieważ prace można nadsyłać w dwóch kategoriach – reportaż i prezentacja multimedialna.

O ile zgłoszenie reportażu do konkursu jest dość jasną sprawą, to zgłoszenie prezentacji ma odbywać się przy pomocy krótkiego filmu promującego prezentację. Uczestnicy muszą zatem nagrać krótki spot zapowiadający prezentację i jej temat, przy czym obowiązuje tu zasada ‘wszystkie chwyty dozwolone’. Film może być animowany, może zawierać zdjęcia, komentarze, napisy i inne formy, które przyjdą autorowi do głowy.

Organizatorzy zachęcają także do korzystania z programów i aplikacji umożliwiających robienie dobrych prezentacji, co nie znaczy, że tradycyjne, 10slajdowe pokazy z podróży będą od razu gorzej oceniane.

Wszystkie prace muszą dotyczyć podróży, która odbyła się w 2013 roku. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Festiwalu ‘Na Szage’. Wszystkie pytania można kierować do Kazimierza Nowaka na adres ds@kazimierznowak.pl lub telefon 502 131 047.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Redakcja serwisu Escapador.pl