Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

W czwartek 18 lipca o godzinie 18 wystartuje najdłuższy bieg górski w Polsce. Zawodnicy wystartują ze Stronia Śląskiego i przebiegną dystans aż 223km.

W tym ekstremalnie trudnym biegu może wystąpić aż 250 osób (zapisy nadal trwają stąd nie ma dokładnej liczby). Trasa biegnie w terenie o przewyższeniach +7635/-7670m, a czas który będzie potrzebny do pokonania 223km to od 36 godzin( dla tych najlepszych) do 52 godzin (taki jest limit ukończenia biegu).

 Zawodnicy pokonają siedem szczytów gór Ziemi Kłodzkiej: Kowadło (Góry Złote), Postawna (Góry Bialskie), Śnieżnik (Masyw Śnieżnika), Jagodna (Góry Bystrzyckie), Velka Destna (Góry Orlickie), Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe).

Na trasie rozmieszczonych zostanie 15 punktów z żywnością i napojami, przy sobie każdy biegacz musi mieć koc ratunkowy, telefon, dowód i numer startowy.

Na koncie każdego z laureatów biegu znajdą się 4 punkty do biegu Ultra Trail du Mont Blanc odbywającego się w Chamonix.W ramach festiwalu rozegrane zostaną również biegi:
-na 100km- „K-B-L” (Kudowa - Bardo - Lądek),  
-na 42km- „Złoty Maraton”,
-na 21km - „Złoty Półmaraton”
- na 10 km -  „Bieg na Śnieżnik”.

Zawodnicy z najdłuższych biegów będą walczyć także o punkty w cyklu biegów Gorskich Salomon S-LAB. Pula nagród w tym cyklu oraz całym festiwalu to ponad 60 tyś. zł.

Zapisy trwają do dnia zawodów, zapraszamy!

Redakcja serwisu www.escapador.pl