Na koniec świata i z powrotem ? wystawa fotografii

Na koniec świata i z powrotem – pod takim tytułem odbywać się będzie wystawa fotografii i slajdów w Domu Kultury w Rybniku – Chwałowicach.

Wystawę zainauguruje wernisaż, który odbędzie się 27 czerwca 2013r. o godzinie 19. Oprócz podziwiania prac będzie można osobiście porozmawiać z podróżnikami i autorami zdjęć – Magdaleną Przeklasą i Krzysztofem Rzepeckim. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Członkowie wyprawy Na koniec świata i z powrotem mówią o swojej pasji jak o uzależnieniu. Bo jak nazwać przekraczanie własnych granic możliwości, walkę ze sobą i z licznymi przeciwnościami? Przekraczanie barier niemal na każdym kroku?
Bezdroża i pustynie Ameryki Południowej, z jednej strony podziwianie niedostępnego piękna z drugiej walka z mechaniką i awariami starego terenowego samochodu.

3000 mil morskich na kapryśnym oceanie i ponad miesiąc zmagania z jego wyzwaniami. Każda odkryta tajemnica była warta poświęceń i wyrzeczeń.

Niezwykłe lasy tropikalne i jeszcze bardziej tajemnicza Ziemia Ognista, patagońskie lodowate wiatry i przenikliwe dźwięki lodowca. Przelewające się tonami wody Wodospadów Iguazu, surowy klimat Andów, rajskie kolumbijskie wyspy. Kontrastowa Boliwia z dziewiczą dżunglą i plantacjami koki. Ruiny cywilizacji Inków w Peru i ich niesamowicie życzliwi i ciekawi obcych zwyczajów mieszkańcy.

To zaledwie fragmenty 15 miesięcznej wyprawy Magdaleny Przeklasy  i Krzysztofa Rzepeckiego. Obrazy z tej niezwykłej podroży będzie można obejrzeć do 31.07.2013r.

Zapraszamy do obejrzenia zobrazowanej fotografiami pasji, wolności i wytrwałości w dążeniu do celu.
 

Zdjęcia pochodzą z www.portalgorski.pl

Redakcja serwisu www.escapador.pl