Szkolenie Paralotniowe - etap II (szkolenie)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 950 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: dolnośląskie / Polska
Etap II jest płynną kontynuacją etapu I i trwa 3 dni. Tym razem zapraszamy na wszystkie zajęcia na lotnisko. Każdy lot odbywa się teraz z wysokości nie mniejszej niż 200m. II etap to doskonalenie już zdobytych umiejętności, nauka figur do wytracania wysokości, wypracowanie nalotu (czyli czasu spędzonego w powietrzu) oraz przygotowanie do egzaminu na ŚK.

Opis

Po ukończeniu etapu II:   otrzymujesz świadectwo ukończenia etapu II, otrzymujesz skierowanie na egzamin państwowy na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni, otrzymujesz książkę lotów pilota paralotni oraz wewnętrzną licencję szkoły. Zarówno w ramach szkolenia do etapu I, jak i II zapewniamy ubezpieczenie OC oraz kompletny zestaw do latania, na który składają się: paralotnia, uprząż z protektorem, spadochron ratunkowy, kask oraz łączność radiowa. Paralotnie, na których szkolimy to bardzo bezpieczne i proste w obsłudze skrzydła firm Dudek Paragliding. Wyciągarka daje możliwość lotów szkoleniowych na wysokość do 400 m (to sporo wyżej niż wieża Eiffla i Pałac Kultury), a wysokość to bezpieczeństwo. Tak się składa, że wszystkie wypadki w lotnictwie zdarzyły się przy bliższym kontakcie z ziemią (nikt jeszcze w powietrzu nie został), więc należy trzymać się od niej z daleka. Na kursie powinieneś mieć porządne buty za kostkę, usztywniające staw skokowy. Resztą sprzętu zapewniamy: szkolne paralotnie z atestami DHV, uprzęże posiadające protektory chroniące przed konsekwencjami twardych lądowań i spadochrony zapasowe. Zapewniamy też dwustronną łączność radiową podczas lotów.   Podczas zajęć teoretycznych, oprócz meteorologii, prawa lotniczego i podstaw aerodynamiki, prezentujemy filmy instruktażowe pokazujące wszystkie elementy lotu i sytuacje niebezpieczne w wykonaniu pilotów testowych. W cenie kursu jest wliczone ubezpieczenie OC. CO DALEJ?     Jeśli złapiesz bakcyla i będziesz chciał uczyć się coraz bardziej zaawansowanego latania, zapraszamy na III etap. Jest on naturalną kontynuacją etapu I i II. Etap II to doskonalenie zdobytych umiejętności, nauka figur do zbijania wysokości oraz wypracowanie nalotu (czasu spędzonego w powietrzu). Etap III obejmuje szkolenie w zakresie tzw. lotów termicznych i żaglowych. Uczymy, jak utrzymać się w powietrzu dłużej oraz jak robić przeloty. Jeżeli masz za mało czasu, by jeździć po górkach i lotniskach, chciałbyś móc po pracy po prostu gdzieś na chwilkę pofrunąć, możesz spróbować lotów na paralotni z napędem (tzw. PPG). Szkolenie do lotów z napędem możesz rozpocząć już po ukończeniu etapu I. Na taki kurs umawiamy się zazwyczaj indywidualnie. Pomagamy również w doborze i kupnie zarówno nowego, jak i używanego sprzętu. Wiemy, jakiej jakości i klasy powinien być, byś mógł na nim bezpiecznie latać. Służymy radą! Organizujemy także wyprawy paralotniowe nie tylko do Europy, ale i w najdalsze zakątki innych kontynentów. Możesz na taką eskapadę śmiało zabrać bliskie Ci osoby, które wcale nie muszą być ?latające?.

Warunki uczestnictwa

Garść informacji: 


Wystarczy ogólna sprawność fizyczna.

Co ze sobą zabrać:


buty usztywniające kostkę (na przykład te, w których chodzisz po górach)


ciuchy na przebranie, których nie będzie szkoda, jak się przewrócisz na trawę


picie i kanapki ? licz się z tym, że nie będzie przerwy obiadowej

Miejsce zbiórki:


Spotykamy się we Wrocławiu na stacji BP przy ul. Powstańców Śląskich (przy hotelu Wrocław) lub na lotnisku w Mirosławicach. Zadzwoń dzień wcześniej, by dowiedzieć się o godzinie spotkania.

Nocleg, dojazd, wyżywienie:


Wszystko we własnym zakresie. Wiemy, gdzie można dobrze zjeść oraz niedrogo spać. Służymy podpowiedzią. Jeśli nie masz swojego samochodu, zgłoś to.

Liczebność grupy:


Zazwyczaj do 10 uczestników, a najprawdopodobniej 4 do 6 osób, chyba że wybierzesz opcję tygodniowego szkolenia indywidualnego.

Pogoda:


Szkolenie trwa aż 5 dni, gdyż liczymy się z ewentualną niepogodą. 10-osobową grupę jesteśmy w stanie wyszkolić z zakresu zajęć praktycznych w dwa pogodne dni. Gdyby się jednak zdarzyło, że deszcze i wichry pokrzyżują nam plany, możesz dokończyć kurs przy okazji innych szkoleń w dowolnie wybranym, dogodnym dla Ciebie terminie.

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia