Zakup dobrej latarki

Zakup dobrej latarki taktycznej nie jest sprawą prostą. Konieczne wydaje się skorzystanie ze specjalistycznego sklepu w Internecie, który posiada odpowiednio dobry wybór sprzętu i przyniesie zadowolenie użytkownikowi.

Wydawałoby się nic prostszego, latarki elektryczne służą człowiekowi już od ponad stulecia. A właściwie od wynalezienia pierwszej „suchej” baterii. Dzięki niej można było skonstruować latarkę, która działa w każdej pozycji, z której nic się nie wyleje.
 
Od tamtego czasu minęło już stulecie a współczesne latarki stają się skomplikowanymi urządzeniami technicznymi. Rozwój techniki LED – czyli diod świecących pozwolił na zbudowanie niezwykle wydajnych i jasnych latarek o niespotykanie małych rozmiarach. Dostępne dziś latarki pozwalają na osiągnięcie jasności porównywalnej do  długich świateł w samochodzie już z latarki mieszącej się w dłoni.
 
Oprócz diod LED kolejnym elementem postępu technologicznego, który pozwolił na budowę tak jasnych latarek, są akumulatory litowo-jonowe.  Są niezwykle lekkie i wytrzymują duży pobór mocy potrzebny do jasnego świecenia. Latarki, o których tu mowa obowiązkowo posiadają aluminiową obudowę, co zapewnia odpowiednie odprowadzanie ciepła i jednocześnie dużą trwałość.

Zakup dobrej latarki taktycznej nie jest sprawą prostą. W tradycyjnych punktach handlowych spotkamy często przestarzałe latarki żarówkowe a wyroby z LED są dalekie od doskonałości. Konieczne wydaje się skorzystanie ze specjalistycznego sklepu w Internecie, który posiada odpowiednio dobry wybór sprzętu, potrafi pomóc w doborze latarki za pomocą bazy wiedzy i bezpośrednio - telefonicznie lub mailem. Latarka zakupiona w takim sklepie na pewno przyniesie satysfakcję użytkownikowi.
 
Przez wiele lata braku rozwoju w obszarze przenośnego oświetlenia utarło się przekonanie, że naprawdę jasna latarka musi być duża i ciężka, najlepiej jeżeli można załadować do niej 5 baterii rozmiaru D lub posiada wielki akumulator – wtedy ma  dużą donośność.
 
Mała latarka słabo świeci – to opinia, która powstała przed rozpowszechnieniem diod LED wysokiej jasności. Diody świecące znane są od dawna ale dopiero od kilku lat postęp technologiczny sprawił, że świecą jaśniej, efektywniej i bardziej bezawaryjnie niż jakiekolwiek żarówki ksenonowe, kryptonowe czy halogenowe.

Tym co faktycznie świeci w nowoczesnych latarkach, jest specjalny związek fosforu pobudzany do świecenia niebieskim światłem emitowanym ze złącza półprzewodnikowego. Jakże to dalekie od zwiniętego w spiralę drucika tradycyjnej żarówki.
 

Artykuł pochodzi z: http://pioropolis.pl/hobby/inne/latarki.html