Alpy Otztalskie (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 1350 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Innsbruck / Austria
Gdzie: Austria/Innsbruck
Transport: autokar
Wyżywienie: śniadania,obiadokolacje

Opis


Opis imprezy

W tym sezonie mamy kolejną propozycję dla osób zafascynowanych Alpami Austriackimi i Tyrolem. Zapraszamy na trekking po przepięknych, wysokogórskich szlakach Alp Otztalskich.

Program wyjazdu

1 dzień: Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych, przejazd przez Słowację do Austrii.
2 dzień: Przyjazd w godzinach południowych, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: Dolina Obergurgl
Dojazd do miejscowości Obergurgl (1927 m n.p.m.) w dolinie Gurglertal. Przejście do schroniska Langtalereck(2430 m n.p.m.) i dalej do schroniska Hochwilde Haus (2860 m n.p.m.). Czas przejścia 8 godz. Suma podejścia 1000m.
Wariant krótki: Z Obergurgl dojście do schroniska Langtalereck. Czas przejścia 5 godz. Podejście 500 m.
4 dzień - Dolina Niedertal.
Dojazd do miejscowości Vent (1895m n.p.m.) w dolinie Niedertal. Przejście doliną do schroniska Martin Busch Hutte (2501m n.p.m.). Dalej na przełęcz Niederjoch do schroniska Similaun (3019 m n.p.m.). Zejście tą samą drogą. Czas przejścia pieszego 8 godz. Suma podejść 1100 m.
Wariant krótki: Z Vent przejście do schroniska Martin Busch Hutte. Czas przejścia 5 godz.. Suma podejść 600m.
5 dzień - Dolina Otztal (Vier- See Weg)
Dojazd miejscową komunikacją na halę Stabellealm (1900 m n.p.m.). Podejście nad jezioro Hauersee do schroniska Hauerseehutte (2300m n.p.m.).Dalej przejście do jeziora Waissersee, przejście przez przełęcz Innerberger Feldkrig (2797m n.p.m.) do jeziora Schwarze Wand See, do schroniska Frischmannhutte (2192 m n.p.m.). Zejście przez Wenderkogl do Umhausen. Czas przejścia 10 godz. Suma podejść 1200 m.
Wariant krótki: Z hali Stabellalm przejście nad jezioro Hauersee do schroniska Hauerseehutte. Zejście do Langefeld. Czas przejścia 5 godz. Suma podejść 400m. Zejście 1300m.
6 dzień - Dolina Kaunertal - Dolina Piztal.
Dojazd autokarem do doliny Kaunertal nad jezioro Gepatsch Stausee (1772 m n.p.m.). Podejście na przełęcz Olgrubenjoch (3044 m n.p.m.). Zejście do schroniska Taschach i dalej drogą Fuldaer Hohenweg do jeziora Rifflsee i do miejscowości Mandarfen. Czas przejścia 9 godz. Suma podejść 1300 m.
Wariant krótki: w dolinie Kaunertal: dojazd do stacji Bergrest Veissee i wyjazd kolejką gondolową na Hinterer Karlspiz (3161 m n.p.m.)
7 dzień: Dolina Ventertal.
Dojazd do miejscowości Vent (1895 m n.p.m.) w dolinie Ventertal. Wyjazd kolejką krzesełkową na halę Stableinalm (2356 m n.p.m.). Podejście do schroniska Breslauerhutte (2844m n.p.m.). Dalej drogą Seufertweg do schroniska Vernagt (2755 m n.p.m.). Zejście do schroniska Hochjochhospiz (2412 m n.p.m.) i doliną Rofental do Vent. Czas przejścia 8 godz. Suma podejść 800 m.
Wariant krótki - Wyjazd kolejką krzesełkową i dojście do schroniska Breslauerhutte. Zejście do Rofen. Czas przejścia 5 godz. Suma podejść 600 m.
8 dzień: Dzień powrotu do kraju.
Wykwaterowanie z hotelu. Krótka wycieczka w okolicy miejsca zakwaterowania lub przejazd do Insbrucka, zwiedzanie miasta i czas wolny ok. 4 godz. Nocny przejazd do kraju.
9 dzień: Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Połączenia antenowe

Następujące połączenia antenowe: Warszawa (dopłata 150 zł/os), Piotrków Trybunalski (dopłata 120 zł/os), Częstochowa (dopłata 80 zł/os) realizowane są przy minimum 12 osobach i potwierdzane przez organizatora na 2 tygodnie przed wyjazdem. W przypadku braku wymaganej ilości osób Klient zobowiązany jest wybrać inne potwierdzone miejsce wyjazdu.

Warunki uczestnictwa

Transport: autokar
Wyżywienie: śniadania,obiadokolacje
Zakwaterowanie: hotel,pensjonat
Wyposażenie: brak

Cena zawiera: przejazd autokarem/busem, pilot, przewodnik UIMLA w górach, zakwaterowanie w hotelu**, 6 noclegów - pokoje 2,3 - os. z łazienkami, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW. W cenie ujęto wszystkie wycieczki górskie, opisane w programie.Cena nie zawiera: 300 euro/os płatne na 30 dni przed wyjazdem wg. kursu sprzedaży NBP, kolejek górskich, wstępów i wydatków osobistych.


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia