rejsy - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Droga przez tajgę

Data publikacji: 2013-07-05 08:46
 W sobotę o 15.00 załoga 2 etapu Sekstant Expedition przeszła przez 18 śluzę. - „Zacumowaliśmy przy betonowej kei na przedmieściach Białomorska (?????????), by załatwić wszystkie formalności związane z pokonaniem Kanału” – napisał Szymon – „Nasz kapitan ma dzisiaj imieniny. Z tej okazji przejął kambuz na czas obiadu i podał pyszne klopsiki z dzika!”

Rosyjska Arktyka ? z Gdańska aż po granicę wiecznego lodu! Cz.3

Data publikacji: 2013-03-18 09:16
To już trzecia część relacji Rosyjska Arktyka!

Wyspy Owcze

Data publikacji: 2013-03-15 13:28
Tym, co stanowi o niezwykłości tego miejsca, jest przyroda. W szczególności lato jest okresem, w którym turyści pokochają piękne krajobrazy i malownicze położenie wysp. Miejsce to jest rajem dla ornitologa.

Rosyjska Arktyka ? z Gdańska aż po granicę wiecznego lodu! Cz.2

Data publikacji: 2013-03-15 11:09
Przedstawiamy kolejną część relacji z rejsu Rosyjska Arktyka.

Rosyjska Arktyka ? z Gdańska aż po granicę wiecznego lodu!

Data publikacji: 2013-03-13 11:07
Na początku był chaos. Jak zwykle, gdy próbujemy wymyślić, dokąd chcielibyśmy popłynąć - za rok? Jak zwykle w grę wchodziły tylko co zimniejsze morza - Norwegia, Islandia, Alaska, Grenlandia, Spitsbergen... Albo już tam byliśmy, albo byli inni. A może by tak na Morze Białe? Kapitan zamyślił się: - Dookoła Skandynawii to strasznie daleko? - A gdyby tak przez Rosję? Przez Biełomorkanał?

Jak zorganizować wyjazd narciarski?

Data publikacji: 2013-02-25 09:53
Wraz z nastaniem sezonu zimowego narciarze z niecierpliwością wyczekują możliwości wyjechania chociaż na kilka dni na stok. Jak zorganizować samodzielnie wyjazd narciarski?

Czy warto wysłać dziecko na obóz narciarski?

Data publikacji: 2013-02-22 09:47
Nadchodzą ferie zimowe i wielu rodziców zastanawia się czy dobrym pomysłem będzie wysłanie swojej pociechy na obóz narciarski.

Wieszak do deski snowboardowej

Data publikacji: 2013-02-20 09:58
Przechowywanie deski poza sezonem może sprawiać sporo kłopotu. Jaki wieszak na snowboard okaże się najlepszy i najwygodniejszy?

Nauka jazdy na wyciągu orczykowym

Data publikacji: 2013-02-18 09:31
Obecnie jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe wyciągi krzesełkowe, jednakże w Polsce nadal możemy spotkać się ze sporą ilością orczyków czy talerzyków. W jaki sposób nauczyć się na nich wjeżdżać na szczyt stoku?

Egipt ? El Gouna

Data publikacji: 2012-08-03 14:46
El Gouna to niezwykłe miasteczko wybudowane od podstaw na pustyni. Zostało one zaprojektowane przez twórcę Euro Disneylenadu. Często nazywane jest ?Małą Wenecja Morza Czerwonego?, gdyż cały kurort poprzecinany jest kanałami z morską wod. Hotele natomiast są położone są na archipelagu wysepek połączonych ze sobą siecią mostków. Miejscowość ta przyciąga wiele turystów. Doskonale odnajdą się tutaj windsurferzy, kitesurferzy oraz oczywiście wielbiciele żeglowania i nurkowania

Egipt - Safaga

Data publikacji: 2012-08-03 14:33
Jest to dawna wioska rybacka położona niecałe 60 kilometrów od Hurghady. Jej niebywałą zaletą jest fakt, iż w dużej mierze oparła się ona wpływom komercjalizacji. Pozwala to na obserwowanie autentycznej egipskiej kultury. Niesamowite warunki naturalne w - ciepła, czysta woda pełna egzotycznej flory i fauny oraz szerokie plaże - przyciągają coraz więcej nurków oraz fascynatów wszelkich sportów wodnych. W tym rejonie znajduje się wiele spotów kitesurfingowych i windsurfingowych.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Data publikacji: 2012-08-03 14:15
Brytyjskie Wyspy Dziewicze należą do archipelagu Małych Antyli, odkrytych przez Krzysztofa Kolumba. W ich skład wchodzi m.in. Tortola, Virgin Gorde, Anegada oraz Jost Van Dyke. Brytyjskie Wyspy Dziewicze to zatem region kultowy, a spędzony tam czas na pewno zostawi w pamięci wiele miłych i budzący pozytywne emocję wspomnień. Na amatorów nurkowania czeka tam całe morze zatopionych wraków (liczonych w setkach). Na wyspie zajęcie znajdą także wielbiciele wędkowania, surfingu, windsurfingu. To doskonałe miejsc

Maui

Data publikacji: 2012-08-03 13:22
To druga co do wielkości wyspa w archipelagu Hawajów, znajdująca się między Hawii i Molokai. Na wyspie panuje klimat zwrotnikowy morski. Maui słynie z silnego wiatru oraz fal. Życie na tej wyspie dla wielu toczy się wokół plaż i rożnych sportów wodnych. Większość spotkanych tam osób uprawia choć jeden z takich sportów jak surfing, windsurfing albo kietesurfing. Ciepły klimat oraz woda oraz silny wiatr i duże fale sprawiają, iż dla fanatyków tych sportów jest to prawdziwy raj.

Maroko - Essaouira

Data publikacji: 2012-08-03 13:10
Maroko to niezwykłe afrykańskie państwo położone na północno-zachodniej części kontynentu, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Często opisywany jest jako ?kraj niespodzianek i kontrastów?. Także warunki naturalne kryją wiele możliwości. Tak wielka różnorodność oraz upalny klimat przyciągają coraz więcej turystów oraz miłośników różnego rodzajów sportów zarówno wodnych - surferów, windsurferów, kitesurferów. Essaouira jest najlepszą i najbardziej popularną miejscówką dla miłośników sportów wodnych

Sardynia i Cagliari

Data publikacji: 2012-08-02 13:23
Sardynia to włoska, druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Widoki, jakie można ujrzeć przebywając na niej, zapierają dech w piersiach. Wszystko za sprawą cudownych białych plaż, rajskiej roślinności i przepięknemu błękitowi nieba. Często Sardynię porównuje się z wyspami Karaibskimi i uznaje się ją za perłę Morza Śródziemnego. Ta włoska wyspa nazywana jest wyspą wiatru i słońca. W związku z tym jest ona, a w szczególności jej południowa część, wymarzonym miejscem nie tylko do spędzania wa

Dominikana - Cabarete, Bayahibe

Data publikacji: 2012-08-02 11:59
Dominikana jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych. Na Dominikanie panuje typowy tropikalny klimat, z temperaturami pomiędzy 25 a 30 °C. Wielkim atutem wyspy jest niesamowita różnorodność atrakcji. W niezliczonych restauracjach, nocnych klubach, dyskotekach i barach toczy się bardzo bogate życie nocne.A liczne przepiękne plaże oferują możliwość korzystania z uroków słońca. Dominikana jest także powszechnie zanana z radosnej postawy swoich mieszkańców.

Chorowacja - Półwysep Peljesac

Data publikacji: 2012-08-02 10:49
Półwysep Peljesac jest położony w południowej Dalmacji. Mieszkańcy zajmują się głównie łowieniem ryb, hodowlą skorupiaków i produkcją soli oraz obecnie coraz częściej turystyką. Najlepsze miejsce w Chorwacji do uprawiania takich sportów jak windsurfing, kitesurfingi oraz pływania na katamaranach. W tym rejonie występuje tzw. wiatr termiczny. Dzięki czemu amatorzy sportów mają zapewnione pomyślne wiatry

Egipt ? Some Bay

Data publikacji: 2012-08-02 10:19
Some Bay to nadmorski egipski kurort położony między Safagą a Makadi Bay. Jest on zlokalizowany w odległości 45 kilometrów od Hurghady. Miejscowość ta oferuje piękne piaszczyste plaże i błękitne morze oraz pustynno-górski krajobraz. W przeciwieństwie do większości innych kurortów Some Bay choć oferuje luksusowy wypoczynek oraz możliwość uprawiania sportów wodnych (kitesurfing, windsurfing, nurkowanie), to jednak jest to raczej niewielka, spokojna miejscowość. Pozwala to na kojący wypoczynek z dala od zgieł

Zalew Sulejowski

Data publikacji: 2012-07-26 21:29
To jeden z największych zbiorników wodnych położonych w centralne Polsce. Znajduje się w województwie łódzkim, pomiędzy Sulejowem a Smardzewicami. Jego maksymalna głębokość wynosi 10m (przy zaporze), a średnia głębokość to 3,3 m. Zalew powstał w celu zapewniania wody pitnej mieszkańcom Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie pełni jednak funkcje rekreacyjną.

Rodos, Grecja

Data publikacji: 2012-07-19 14:24
Grecka wyspa na Morzu Egejskim, największa w archipelagu Dodekanezu, położona na granicy dwóch kontynentów Europy i Azji. Często jest nazywana, dzięki zupełnie bezdeszczowej pogodzie, wyspą słońca. Jest jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych Grecji. Wszytko za sprawą długich, malowniczych plaż, pięknego morza o odcieniu błękitu, zacisznych zatok oraz oczywiście, już wspomnianej cudnej pogody. Wakacje na Rodos to gwarancja miłych wspomnień. Rodos to także raj dla surferów, windsurferów i kie