narty - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Bezpieczeństwo w górach - sprzęt lawinowy i kursy!

Data publikacji: 2013-02-11 10:07
Niebezpieczeństwo lawinowe podczas uprawiania freerideu lub narciarstwa skiturowego jest bardzo duże. W poprzednim artykule opisane były sposoby radzenia sobie w przypadku zejścia lawiny , w tym przedstawiony zostanie sprzęt lawinowy , który każdy powinien mieć ze sobą podczas górskich, zimowych wycieczek. Są tutaj także informacje o kursach , dzięki którym można nauczyć się reagować profesjonalnie w razie niebezpieczeństwa.

Niebezpieczne lawiny - poradnik co robić w razie niebezpieczeństwa!

Data publikacji: 2013-02-04 11:16
Podczas jazdy na stoku niebezpieczeństwo lawinowe jest niemal znikome, chyba, że stok usytuowany jest na przykład w połowie góry, a powyżej ostatniej stacji wyciągu znajdują się masy śniegu. Może się jednak zdarzyć, że lawina zejdzie podczas freerideowych zabaw gdzieś poza wyznaczonymi trasami. Warto wówczas wiedzieć co robić i jak się zachować, żeby wyjść cało z opresji.

Rodzaje stoków i inne zagrożenia

Data publikacji: 2013-01-28 11:49
Jazda na nartach czy snowboardzie wiąże się z odpowiedzialnością zarówno za siebie jak i innych użytkowników stoku. Dlaczego? Ponieważ najważniejsze jest to, żebyśmy nie zrobili krzywdy sobie, ani nikomu innemu szusującemu obok nas.

Pierwsza pomoc na stoku!

Data publikacji: 2013-01-21 13:47
W pierwszej części cyklu związanego z bezpieczeństwem przedstawione były ogólne zasady bezpiecznego zachowywania się na stoku . Teraz pora podjąć wątek pierwszej pomocy na stoku , ponieważ zawsze możemy być świadkami wypadku, tak samo, jak zawsze możemy brać w nim udział. Na pewno wówczas życzyli byśmy sobie, żeby w sytuacji krytycznej jak najszybciej ktoś fachowo udzielił nam pomocy.

Bezpieczeństwo na stoku - ubezpieczenia narciarskie!

Data publikacji: 2013-01-14 11:25
Pomimo, że wciąż czekamy na atak zimy , to wszyscy fani białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na weekend albo urlop, żeby wybrać się na stok . Nie każdy jest jednak świadomy tego, że zabawa na śniegu wiąże się z możliwością odniesienia różnych kontuzji . Żeby się przed nimi ustrzec trzeba przestrzegać zasad, jednak, żeby mieć pewność ochrony warto wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie .

Ochraniacze na narty i snowboard

Data publikacji: 2013-01-07 13:39
Kolejna część cyklu o bezpieczeństwie poświęcona będzie ochraniaczom , których na ogół nie widać podczas jazdy na snowboardzie czy nartach . Część z nich służy do tego, żeby dogrzać nasze ciało na stoku np. w zimne dni, a inne są po to, żeby chronić konkretne części ciała.

Bezpieczeństwo na stoku - gogle

Data publikacji: 2012-12-17 12:28
W kolejnej części cyklu o bezpieczeństwie zajmiemy się goglami , które poza tym, że są ważnym elementem zabezpieczającym nasze oczy, po prostu poprawiają komfort jazdy . Ich używanie można porównać do zakładania okularów przeciwsłonecznych w samochodzie.

Bezpieczeństwo na stoku - kask

Data publikacji: 2012-12-10 10:37
Bezpieczeństwo to temat, o którym nikt nie lubi słuchać, ze względu na to, że kojarzy się z nakazami i zakazami. Każdy ma też świadomość, że jest to dziedzina potrzebna i trzeba się do niej jakoś ustosunkować.

Freeride, czyli wolność na nartach!

Data publikacji: 2013-03-15 10:42
Żeby zacząć uprawiać freeride należy najpierw poznać i zrozumieć ideę tego ekstremalnego sportu, potem skupić się na sprzęcie, a przy tym wszystkim pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Konserwacja sprzętu zimowego - budowa nart.

Data publikacji: 2013-03-11 10:45
Narciarstwo zjazdowe to jedna z najpopularniejszych, zimowych dyscyplin sportowych. Z tego względu warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zbudowane są narty oraz jak dokonuje się ich konserwacji.

Instruktor Narciarstwa - certyfikat Państwowy czy SITN-PZN? Odpowiedź w artykule!

Data publikacji: 2013-02-22 10:51
W poprzednich artykułach opisane były kolejne stopnie związane ze zdobyciem certyfikatu instruktora narciarstwa . Warto więc porównać obie możliwości, spojrzeć na ich mocne i słabe strony po to, żeby każdy mógł indywidualnie dokonać wyboru.

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Jak zostać instruktorem narciarstwa - Kurs Państwowy

Data publikacji: 2013-02-08 11:57
Wiele osób, które dobrze czują się na nartach i kochają ten sport dochodzi do wniosku, że fajnie byłoby zarabiać robiąc to, do czego zostało się stworzonym odwiedzając przy okazji różne zakątki świata. Stąd idea, żeby zrobić kurs instruktora narciarstwa i uczyć innych. Jaka jest jednak droga do tego celu?

Jak skręcać na nartach?

Data publikacji: 2013-01-25 10:04
Kiedy opanowaliśmy już podstawy narciarstwa (przynajmniej w teorii) pora zająć się zagadnieniami, które umożliwią sprawne poruszanie się w dół stoku. Podstawą zjazdów i tym, co daje największą frajdę w czasie jazdy są oczywiście skręty. Kiedy się ich nauczymy będziemy mogli eksperymentować i bawić się na stoku do oporu!

Pierwszy raz na stoku!

Data publikacji: 2013-01-18 09:33
Początki jazdy na nartach , podobnie jak początki różnych innych sportów mogą wyglądać na skomplikowane i trudne do opanowania. Jeżeli jednak posiada się odrobinę samozaparcia i chęci do tego, aby w końcu nauczyć się czegoś nowego, to małymi kroczkami można dojść do naprawdę dobrych efektów.

Jak dobrać kijki narciarskie?

Data publikacji: 2013-01-11 12:36
W poprzednim artykule główną myślą było pytanie, czy jeździć na nartach z kijkami czy bez? Konkluzja była taka, że każdy jeździ tak jak mu wygodniej, ale warto umieć szusować zarówno z nimi lub bez nich. Niezależnie od tego, którą opcję się preferuje należy umieć dobrać kijki narciarskie do swoich potrzeb i stylu jazdy.

Z kijkami czy bez? - Kolejna część poradnika narciarskiego

Data publikacji: 2013-01-04 14:17
Wśród narciarzy krążą sprzeczne opinie w sprawie kijków narciarskich , a konkretnie tego, czy jeździć z nimi, czy bez nich? Oczywiście to nie jest próba faworyzowania jednej ani drugiej opcji, ale postaram się przybliżyć argumenty obu stron.

Wszystko o butach narciarskich

Data publikacji: 2012-12-28 10:42
Jazda na nartach to forma aktywnego wypoczynku , która powoduje, że zima nie jest tylko porą roku, w której trzeba odśnieżać samochód. Dzięki odpowiednio dobranym butom ten sport może dawać dużo zabawy nie przygaszonej myśleniu o bolących stopach czy otarciach.

Wszystko na temat wiązań narciarskich

Data publikacji: 2012-12-21 11:37
Kiedy już wybraliśmy odpowiednie narty dla siebie, nie za długie i nie za krótkie, z odpowiednio małym ‘wcięciem talii’ i o odpowiedniej twardości, to pora na dobranie wiązań . W większości przypadków narty sprzedawane są już z wiązaniami , jednakże warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy doborze tej części sprzętu.

Jak wybrać narty

Data publikacji: 2012-12-14 11:15
Dobór sprzętu narciarskiego to dylemat, przed którym nie da się uciec. Warto więc wiedzieć na co zwracać uwagę wybierając narty , żeby podczas zakupu mieć chociaż ogólne rozeznanie w temacie.