Gadżety dla myśliwego

Spośród nas jest mnóstwo miłośników ciekawostek technicznych. Brak tutaj zasady mówiącej, iż to zainteresowanie jest zastrzeżona np. dla specjalistów z branży IT. I handlarze, i nauczyciele, ale i łowcy lubią wykorzystywać najnowocześniejsze zdobycze techniki. 

 W światku łowców niezwykle ogromne zastosowanie posiada sprzęt optyczny, bo nie tylko, że jest zabawką dla dorosłych chłopców, ale również diametralnie ułatwiają zadanie łowów. Osprzęt ten wcale nie musi być pomocą jedynie dla tych, którzy nie cieszą się już najlepszym wzrokiem – jeśli spojrzymy na foldery dystrybutorów dostrzeżemy w nich zróżnicowane akcesoria – fotopułapki, lunety celownicze, latarki myśliwskie, itp.. Jak łatwo spostrzec zakres produktów jest tak szeroki, co sposoby jego zastosowania.

Opisując ów sprzęty w kilku zdaniach, można zacząć od ich wstępnego podziału na osprzęt optyczno-fotograficzny oraz na sprzęt celowniczy.
Spośród akcesoriów fotograficznych należy wskazać fotopułapki, kamery na broń, i noktowizory. Wydaje się, że najbardziej interesujące z tej listy są fotopułapki. Działają one na zasadzie podobnej do zwykłych aparatów fotograficznych. Ułatwiają tropienie prawdopodobnie nawet bardziej wielbicielom podglądania przyrody aniżeli myśliwym. Fotopułapka archiwizuje różne informacje – obraz, ale również czynniki atmosferyczne, czas – dzięki czemu jest świetnym narzędziem także dla przyrodników. W magazynach producentów czekają także różne akcesoria, które rozszerzają zdolności fotopułapek. Kolejnym ciekawym narzędziem są noktowizory - pomagają one wieczornemu obserwowaniu natury. Mogą być przydatne tak dla myśliwych, jak i w czasie obserwacji.Sprzęt celowniczy to przede wszystkim lunety celownicze, lunety obserwacyjne, kolimatory, lasery do kalibracji broni itd. Lunety celownicze to artykuł, który pomoże trafić myśliwym w pożądany cel tak w dzień, jak i nocą. Lunety niejako pomagają zniwelować dystans i przeskoczyć limity tkwiące w możliwości naszych oczu. Ten sprzęt świetnie się sprawdzi też w przypadku pasjonatów zainteresowanych jedynie podglądaniem zwierząt.

Dodatkowo warto do tego zestawu dodać, które wyraźnie ułatwiają łowy w późnych godzinach czy pochmurne dni w głębi lasów.
Tak więc nowoczesny łowca to już nie tylko pan z zakręconym wąsiskiem i strzelbą, ale także miłośnik innowacji i kolekcjoner gadżetów.
 


Artykuł pochodzi z: http://pioropolis.pl/sport/pozostale/gadzety-dla-mysliwego.html