Tradycyjne zakończenie sezonu ski ? alpinistycznego w Tatrach.

W najbliższą sobotę, 20 kwietnia, na Hali Gąsienicowej wszyscy miłośnicy ski – alpinizmu spotkają się na szesnastym już Memoriale Piotra Malinowskiego, żeby oficjalnie i uroczyście zakończyć sezon 2012/2013.

W zawodach weźmie udział ponad 200 ski – alpinistów z Polski, Słowacji i Czech. Zawodnicy będą mieli do przejścia długą i niezwykle widokową trasę przez przełęcze: Liliową, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Ze względu na skalę trudności niektóre podejścia np. na Kozią Przełęcz będą zabezpieczone linami poręczowymi. Wszyscy zawodnicy będą musieli posiadać uprząż i lonże.

Oczywiście równolegle poprowadzona została trasa amatorka, która przechodzić będzie przez Liliowe, Beskid i Karb. Zawody rozpoczną się i zakończą w schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Zawody ruszą w sobotę, natomiast już w piątek w schronisku będą wydawane pakiety startowe, a wieczorem odbędzie się odprawa połączona z prezentacją trasy i przedstawieniem wymogów sprzętowych. W podobnym klimacie utrzymane będzie sobotnie zakończenie zawodów, oficjalne rozdanie nagród i ogłoszenie wyników Pucharu Polski PZA.

Po wszystkich formalnościach w schronisku odbędzie się wielka impreza na zakończenie sezonu zimowego. Organizatorzy zapowiadają nawet możliwość potańczenia. Zawody odbędą się dzięki hojności sponsorów: DYNAFIT (czołowy producent sprzętu dla ski – alpinistów) oraz Polskiej Grupie Energetycznej. 

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki (wyprodukowane w limitowanej serii) natomiast najszybsi otrzymają bony do zrealizowania w salonach Salewa i Dynafit.

Piotr Malinowski był najbardziej znanym ski – alpinistą w Polsce oraz za granicą, brał udział w niezliczonej ilości zawodów oraz wykonał kilka ciekawych tras wysokogórskich. Ponad to propagował skitouring i zachęcał młodych ludzi do tej formy aktywności. W swoim ciekawym życiu Piotr Malinowski wspinał się w Alpach, Kaukazie, Andach, Himalajach, w Norwegii, byłej Jugosławii i wielu innych wysokich górach. Od zawsze związany był z TOPRem, tatrzańskim środowiskiem przewodnickim, PZN i PZA.