Duńska, nie tylko sielanka - wycieczka rowerowa! (wyprawa rowerowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 2580 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Zelandia / Dania
Dania,Szwecja Zelandia,Fonia Wyspy, morze, nieprzerwany ciąg piaszczystych plaż, słońce i nieco ostrzejszy wiatr, idealny do jazdy na rowerze. Sama przyjemność. Wyżywienie, zakwaterowanie, transport!

Opis

Kolding – Fonia – Tasinge – Langeland – Lolland – Falster – Mon – Zelandia – Kopenhaga – Malmo długość ok.450 km

Wyspy, morze, nieprzerwany ciąg piaszczystych plaż, słońce i nieco ostrzejszy wiatr, idealny do jazdy na rowerze. Sama przyjemność. Świetne kempingi z atrakcyjnym wyposażeniem rekreacyjnym. W tym momencie widzę radość w oczach młodych uczestników pierwszych naszych wypraw. A geneza udanych wycieczek miała miejsce właśnie w Danii - pozdrawiamy wszystkich prekursorów.

Wystartujemy z miasta na lądzie – Kolding, by przemierzyć co najmniej 9 sympatycznych malutkich i większych wysp duńskich. Odwiedzimy Odense, dom Christiana Andersena. Odpoczniemy na cudownych plażach wśród surowej, nadmorskiej przyrody, urwisk i najwyższych klifów na Bałtyku. W scenerii majestatycznej budowli największego zamku Egeskow – zamieszczamy zdjęcie z muzeum rowerów a także poznamy historię ostatniego duńskiego korsarza i gwałtownika Knuda II, którego pomimo, że był ponoć rudy to ogłoszono świętym. Dotrzemy do ślicznej Syrenki, może dziesiątej wyspy Slotsholmen, rezydencji królewskiej Amalienborg i powałęsamy się malowniczymi uliczkami i zaułkami najradośniejszej skandynawskiej stolicy. Przeskok na stały ląd do Szwecji i powrót, jakby inaczej, drogą morską do Polski.

Wycieczki rowerowe – imprezy turystyczne dla każdego po najpiękniejszych szlakach rowerowych, standardowo bardzo dobrze oznakowanych i opisanych, przebiegających po regionach bardzo dobrze przygotowanych na przyjęcie turystów i jednocześnie oferujących rozbudowaną infrastrukturę turystyczną w tym noclegową. Mają charakter przewidywalny ( np. łatwa zmiana programu na wypadek niepogody, często stacjonarny, z łatwością przewiezienia całej grupy itp.) . W programie więcej czasu na możliwość zwiedzania lokalnych atrakcji lub odpoczynku. 

Trasa średnio łatwa teren płaski, możliwość niewielkich wzniesień, nawierzchnia gładka, niezbyt długie odcinki dzienne, trasa do pokonania dla każdego zdrowego rowerzysty bez przygotowania. 

Rower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w cenie 210 zł 

Warunki uczestnictwa

Wyżywienie / zakwaterowanie / transport:

całodzienne i nieograniczone wyżywienie z gotowych półproduktów i miejscowych artykułów przygotowywanych przez uczestników wspólnie z kadrą, noclegi spędzane na campingach o pełnym wyposażeniu z wieloma atrakcjami w namiotach organizatora, a podróż z Warszawy przez Poznań do miejsca startu wyprawy autobusem lub mikrobusem z przyczepą, który towarzyszy nam w czasie pobytu zagranicą. Powrót z Malmo ogromnym promem. 

Cena obejmuje:

realizację programu wyprawy, przejazd autokarem lub mikrobusem, bilet promowy Malmo-Świnoujście, transport roweru, transport bagaży podczas wyprawy, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie na campingach w namiotach organizatora, opiekę pilota, podstawowy serwis rowerowy, apteczkę, ubezpieczenie KL 10 000 euro i NW 5000 zł.Nie zawiera ewentualnych biletów promowych pomiędzy wyspami duńskimi. 

Uczestnik powinien mieć ze sobą:

bardzo sprawny rower, sprzęt turystyczny ( śpiwór, karimata, zestaw do jedzenia) ewentualne kieszonkowe wg osobistych potrzeb i na imprezy fakultatywne. Sugestie i szczegóły ekwipunku osobistego podane zostaną po skontaktowaniu się z nami. 

Rower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w cenie 210 zł 

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia