Modele zdalnie sterowane - czyli świetna zabawa

Modele zdalnie sterowane to świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Coraz więcej dorosłych sprawia sobie prezent pod choinkę kupując samoloty rc, samochody rc czy helikoptery rc.

Rozbudowaną wersją modeli samolotów są popularne samoloty rc, czyli zdalnie sterowane. Posiadają one niewielkie silniki, oraz piloty, dzięki którym można nimi kierować. Taki samolocik to świetna zabawka, nasze pociechy nierzadko interesują zabawki unoszące się w przestrzeni, a jeśli do tego mogą wpływać na tor ich lotu – jest to znacznie bardziej interesujące i bardziej absorbujące. Dziś samoloty te dostępne są już w dość rozsądnych cenach, dlatego może warto przemyśleć kupno takiej swemu dziecku jako oryginalnego prezentu.

Poza zdalnie sterowanymi samolocikami, są również interesujące helikoptery rc. Tego typu modele są zwykle wyjątkowo dobrze oddane. Ceny tych zabawek mogą sięgać prawie tysiąca złotych, tyle że taka zabawka posiada mnóstwo funkcji i dodatkowych opcji, że czasem ojcowie decydują o ich kupnie, i są tym równie zafascynowani, jak ich synowie. Z tym helikopterem da się spędzić długie chwile zabawy. Jest on czasem  dobrym powodem żeby pójść na polanę czy na łąkę, gdzie można sobie ‘polatać’.Niejeden chłopak pytany o to, kim chciałby być w przyszłości, bez zastanowienia powie, że pilotem. Latające maszyny bardzo pobudzają wyobraźnię dzieci. Wykorzystując to, da się nauczyć ich pierwszych praw fizycznych. Skuteczne są w tym modele samolotów, jakie kupimy w sklepach dziecięcych lub  modelarskich. Są to często zabawki do własnoręcznego składania, więc radość po tym, kiedy uda się zbudować taki samolocik, jest wielka. Niekiedy jest tak, że jeden  model  staje się początkiem wielkiego zbioru.Często rozmyślamy, jaką zabawkę wybrać dla naszego dziecka, gdy zbliża się jakaś okazja, święto lub jego urodziny. Oczekujemy, że będzie ona więcej niż wypełniaczem czasu na kilka dni albo tygodni. Najlepiej, gdyby posiadała ona też cechy edukacyjne, a oprócz tego była interesująca dla dzieci. Ciekawą propozycją dla chłopców mogą okazać się modele zdalnie sterowane. Są to małe wersje różnych urządzeń czy pojazdów, jakimi posiadacz sam steruje, wprawiając je w ruch. Jak duża jest to radość, dowodzi fakt, że często i dorosły oddaje się tej zabawie.

Artykuł pochodzi z: http://artykulis.pl/hobby/rozrywka/modele-zdalnie-sterowane-czyli-swietna-zabawa.html