Yukon River Quest rozpoczęty

W środowy wieczór naszego czasu wystartował Yukon River Quest, czyli najbardziej ekstremalny wyścig canoe w skali świata. Marcin Ginieczko pomimo choroby nerki i wypadku sprzed kilkunastu dni zdecydował się na start w tych zawodach!

Nasz rodak ściga się z 67 zespołami, które przybyły do Kanady z 9 krajów. W różnych kategoriach bierze udział w sumie 180 uczestników, których postępy można obserwować na stronie zawodów

Marcin bez problemu przeszedł specjalną kontrolę, podczas której komisja sprawdziła łódkę i cały sprzęt łącznie z nadajnikiem ‘spot’. Sędziowie zwracali wielką uwagę na wszystkie aspekty związane z bezpieczeństwem i informowali zawodników o warunkach jakie przewidywane są na czas trwania zawodów.

We wtorek Marcin usłyszał, że jest pierwszym człowiekiem od 15 lat, który w ciągu jednego miesiąca chce przepłynąć Yukon dwukrotnie.

Na canoe płynie jeszcze kilku innych zawodników i z obserwacji wynika, że łódka Marcina jest najwolniejsza, bo konkurencja płynie na sea canoe, czyli sprzęcie zbliżonym do kajaka. Ale nie można się poddawać, tym bardziej po informacji od komisji, która wyraźnie podbudowała naszego podróżnika.


Trzymamy kciuki i z całych sił wspieramy Marcina!
Redakcja serwisu Escapador.pl

fot. pochodzi ze strony Marcina Ginieczko