Sukcesy motorowodniaków z Polski

Aż cztery imprezy rangi mistrzostw świata i Europy odbyły się w dniach 13-14 lipca. Co najważniejsze okraszone sukcesami polskich zawodników.

Na  Łotwie rozegrane zostały III Eliminacje Mistrzostw Świata Formuły 4S oraz Mistrzostwa Europy w klasie S-550. Z dwóch polskich zawodników, którzy wystartowali w zawodach eliminacyjnych Adrian Maniewski zajął drugie miejsce i łącznie po trzech turach eliminacji prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Najważniejsze, że istnieją realne szanse, że zawodnik z Polski może zostać Mistrzem Świata!!!

Ostatnie z cyklu zawody odbędą się w Szwecji w przyszłym tygodniu, gdzie prosto z Łotwy udali się zawodnicy.
Dwóch naszych reprezentantów wzięło udział w Mistrzostwach Europy w klasie S-550. Zeszłoroczny laureat trzeciego miejsca – Łukasz Ciołek – ponownie zakończył zawody z brązowym medalem. Drugi polak Andrzej Lisy był piąty.

Mistrzostwa Europy w klasie JT-250 odbyły się w Miedzyrzecu Podlaskim. Wystartowali w nich motorowodniacy z Polski, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Estonii. Grzegorz Stępniak – nasz najbardziej doświadczony zawodnik zajął 6. miejsce.

W Augustowie odbyły się także zawody Necko Endurance. Ścigały się w nich bolidy z Francji, Łotwy, Niemiec, Szwecji i Polski. W każdej z trzech startujących klas wygrały załogi z Francji. Polski team w klasie C1 zajął trzecie miejsce.