Srebro w kite racingu dla Maksa Żakowskiego.

Maks Żakowski zdobył srebro w zawodach Pucharu Europy w kite racingu, które odbyły się na niemieckiej wyspie Sylt. Wysoko skwalifikowani zostali także inni Polacy – w Mini Kite Surf Europe Tour 2013 drugie miejsce zajęła Agnieszka Grzymska, a piąte Błażej Ożóg.

Mimo niesprzyjających warunków wiatrowych Maks poprawił swój wynik z Francji, gdzie odbyły się pierwsze zawody Pucharu Europy. Zajął wtedy dziewiąte miejsce, a Błażej Ożóg piąte.

Wielu zawodników było zdziwionych postawą i wynikami naszego zawodnika. Mimo, że w Polsce kite się dopiero rozwija i nie ma wsparcia związków, nasi surferzy są coraz lepsi.

Z zawodach w Sylt wzięło udział 35 zawodników (28mężczyzn i 7 kobiet).

W tym sezonie rozegrane zostaną jeszcze dwie odsłony Mini Kite Surf Europe Tour 2013, a w cyklu Pucharu Europy kite racingowcy zmierzą się we wrześniu w Hadze i w październiku w hiszpańskim Castelldefels.

Jak mówi sam zawodnik – „- Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wiem, że w końcu mam gaz i na zbliżających się Mistrzostwach Europy jestem w stanie powalczyć o medal”.