Quady, fakty i mity

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o quadach, a boisz się zapytać.

 

Kolejne informacje dla potencjalnych quadowców, którzy jeszcze nie spróbowali tego sposobu na życie i pełni wątpliwości potrzebują zachęty oraz odpowiedzi na kilka pytań. Każdy z Was Drodzy Goście zainteresowany przygodą z ATV z pewnością zastanawia się czy to aby na pewno to coś, co chciałby robić w czasie wolnym, jest przecież tyle fajnych sposobów na spędzanie życia. Można szydełkować, robić rzeźby w mydle kolekcjonować porcelanowe tancerki albo zwyczajnie siedzieć przed telewizorem. Dlaczego akurat zamiast tego miałbyś jeździć z przyjaciółmi po lesie, brudzić sobie spodnie i narażać na podrapanie przez krzaki. Szanujemy to, że każdy ma swój sposób na relaks i błędem byłoby przekonywanie za wszelką cenę do naszego hobby, ale jeżeli uważasz, że warto zainteresować się quadami to czytaj dalej poniższy tekst, a być może znajdziesz w nim odpowiedzi, które pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Mit 1.

Quady są niebezpieczne. Każdy sport motorowy (i nie tylko) niesie ze sobą ryzyko kontuzji, a każda maszyna o mocy kilkudziesięciu koni mechanicznych u rozsądnego człowieka powinna budzić respekt. Jednakże przy zastosowaniu elementarnych reguł wynikających z zasad bezpieczeństwa sport ten jest w 100% przyjazny i przeznaczony dla wszystkich bez względu na doświadczenia związane z motoryzacją.

Mit 2.

To hobby tylko dla bogatych. Aby czynnie uprawiać quading należy oczywiście wydać określoną kwotę pieniędzy. Trzeba kupić quada, kask, odzież (buty, buzer itp.) wiąże się to z wydatkiem od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednakże jest to wydatek jednorazowy, który przy rekreacyjnej eksploatacji sprzęu wystarczy na kilka lat. Obecna oferta quadów i produktów z nimi związanych jest bardzo bogata. Rynek oferuje pojazdy o wartości od 3 do 60 tysięcy złotych, równie duża jest rozpiętość cenowa w przypadku akcesoriów. Naprawdę, jest w czym wybierać i na początek nie trzeba wydawać fortuny aby zażywać przyjemności jazdy w terenie.

Mit 3.

Quadem jeździ się ciężko, to zabawa tylko dla dorosłych mężczyzn. Widziałem naprawdę duże, ciężkie maszyny prowadzone przez 14-15 latków lub filigranowe kobiety. Niektóre quady mają nawet wspomaganie kierownicy. Oczywiście wielogodzinna dynamiczna jazda w terenie lub uczestnictwo w zawodach sportowych wymaga odpowiedniej kondycji i przygotowania fizycznego, ale wszystko w swoim czasie. Na początek do krótkich terenowych wypadów wystarczy siła, którą posiada praktycznie każdy.
 

To tyle na dziś, Drogi Gościu mamy nadzieję, że w jakiś sposób ułatwiliśmy Ci podjęcie decyzji, jeżeli w dalszym ciągu wahasz się czy quady to co? dla Ciebie, czytaj następne artykuły.

 

Autorem artykułu jest Jarosław Wiatrowski/ yarow
http://www.atvkielce.pl/Artykuly/Quady_fakty_i_mity.html