Program Edukacji Morskiej w Gdańsku

Po wakacyjnej przerwie na wody Zatoki Gdańskiej powrócił Program Edukacji Morskiej. Rejsy i lekcje żeglarstwa dla uczniów pierwszych klas gimnazjum potrwają do końca października.

Jeden dzień na wodzie uczy więcej niż niejeden kurs teoretyczny. Uczestnicy uczą się jak bezpiecznie poruszać się po jachcie,, jak wiązać węzły żeglarskie, stawiać i obsługiwać żagle podczas rejsu. Ci bardziej odważni mogą, pod czujnym okiem instruktora, poprowadzić jacht lub zacumować go przy marinie.
 
Ponadto płynąc Motławą ku Zatoce Gdańskiej gimnazjaliści uczą się historii żeglarskiej Gdańska, w programie jest zwiedzanie Twierdzy Wisłoujście. Poznają zasady dotyczące obiegu wody i pogłębiają wiedzę z zakresu ekologii.

Do tej pory w ramach programu ponad 11 tyś uczniów zgłębiało żeglarską wiedzę i nabywało umiejętności radzenia sobie na wodzie. Przepłynęli łącznie ponad 25 tyś mil morskich. Każdy ukończony rejs potwierdzony jest dyplomem, uczestnicy otrzymują także Kartę EURO26 Żeglarz, która zaopatruje ich w liczne zniżki i bonusy.

Program Edukacji Morskiej realizowany jest od 2010roku. Realizowany jest na podstawie pomysłu Mateusza Kusznierewicza - Ambasadora Miasta Gdańska ds. Morskich.
 

Redakcja serwisu www.escapador.pl