Polscy biegacze w Rwandzie

‘Szakale Bałut’ to Łódzki Klub Sportowy, z którego 4 zawodników weźmie udział w Accenture Rwanda Marathon Expedition 2013. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 9 edycja maratonu w Kigali.

Na sportowe zmagania ruszy Maciej Rakowski – doświadczony maratończyk w wieku 40 lat, który maraton przebiegł już ponad 30 razy. Jego najlepszy czas to 2 godziny i 57 minut. Rok temu wystartował w Sierra Leone, ale do dziś nie ma informacji o tym, które zajął miejsce i z jakim czasem, ponieważ organizatorzy nie chcą ujawnić tych informacji z niewiadomych względów

Kolejnym szakalem jest Anna Otocka – 25cio latka, studentka i pracownik biurowy. W maratonie biegła już 4 razy, a jej życiowym rekor to 3 godziny i 43 minuty.

Trzecim zawodnikiem jest ratownik medyczny – Katarzyna Oleś. Ta 27 latka dwa lata temu zajęła 2 miejsce podczas biegu na Wyspach Owczych. Jej najlepszy czas to 3 godziny i 5 minut.

Szymon Drab to 24 letni aplikant adwokacki. Jego przygoda z biegami trwa od trzech lat, kiedy to wziął udział w 5 kilometrowym biegu w Konstantynowie Łódzkim. Zajął on wówczas 119 pozycję na 128 uczestników i na mecie dosłownie opadał z sił. Od tamtego czasu nieco podszkolił formę i już po raz 7 weźmie udział w Afrykańskim maratonie. Jego najlepszy czas to 3 godziny i 37 minut.

 We środę cała czwórka wyruszyła, oczywiście z przygodami, do Rwandy, która kojarzona jest ze zbrodnią plemienia Hutu na Tutsi. Drużynę szakali sponsoruje firma Accenture oraz spółka Brubeck.

Zawodnicy spędzą w Afryce w sumie 2 tygodnie. Pierwsze dni poświęcą na aklimatyzację i przygotowania do maratonu. Po biegu czas upływać będzie na zwiedzaniu, podróżach i poznawaniu dzikiej Afryki.
 
Trzymamy kciuki za naszych zawodników!
Redakcja serwisu Escapador.pl