Mistrzowie Polski klasy Omega wyłonieni.

W Pucku w zeszłą niedzielę odbyła się impreza, która wyłoniła Mistrzów Polski w klasie omega. Rozegranych zostało 10 wyścigów na trasie góra-dół plus trapez. Warunki wietrzne były doskonałe, a pełne słońce sprzyjało zawodnikom.

W regatach udział wzięło 45 załóg, wśród nich byli 470-karze, 29-erowcy, 505-karz, nie zabrakło również fanów regat meczowych, byłych uczestników olimpiady oraz  po prostu pasjonatów żeglarstwa. Zawody rozpoczęły się punktualnie, a warunki panujące w Zatoce Puckiej umożliwiły ich sprawne przeprowadzenie. Iza Świąc – przewodnicząca komisji sędziowskiej czuwała nad przebiegiem wyścigów.

We flocie sport po pierwszym dniu wyniki były bardzo zacięte, a różnice między zawodnikami niewielkie. Drugiego dnia wybiła się ekipa AZS PG, która od początku nie dała sobie wyrwać zwycięstwa. O drugie miejsce walczyły załogi Procad i LKŻ Sława – druga z nich ostatecznie wygrała przewagą jednego punktu.

Autorem zdjęcia jest Robert Hajduk

W kategorii standard po pierwszym dniu liderem był Tomek Boreczek i jego zespół z KS Turów Zgorzelec, drugie miejsce należało do Romka Knasieckiego, który ostatecznie wygrał jednak całe zawody. Żeglarz ten jest dobrze znany w wodnym środowisku, a jego intuicja i technika budzi podziw u innych wodniaków.

Zwieńczenie zawodów to tradycyjna kolacja dla całych załóg i ich znajomych, która przebiega przy zawziętych dyskusjach dotyczących przebiegu regat.