Mistrzostwa Świata klasy Techno293 ? medale rozdane

W dniach 27 lipca – 3 sierpnia Sopot gościł 376 zawodników z 5 kontynentów, którzy zmierzyli się w ramach Mistrzostw Świata klasy Techno293.

Windsurferzy przybyli do Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia nawet z tak odległych zakątków jak Singapur, Peru, Izrael czy Nowa Zelandia.
Zawodnicy zmagali się nie tylko ze sobą, ale również z bardzo zmiennymi warunkami pogodowymi. Łącznie odbyło się 12 wyścigów dla klas Techno 293 (do 17 i do 15 lat) i Techno 293 plus ( bez ograniczeń wiekowych).

Ostatecznie na podstawie wyników każdego z biegów wytypowano zwycięzców.  W kategorii chłopców do 17 lat zwyciężył reprezentant Izraela Elemeleh Ofek. Wśród dziewcząt wygrała Rosjanka Stefania Elfutina.

W kategorii do 15 roku życia złoto wywalczył Izraelczyk Cohen Yoav, natomiast mistrzynią świata młodszych windsurferek została Włoszka Georgia Specjale.

W klasie techno plus na każdym ze stopni podium stanął reprezentant Japonii, na najwyższym z nich Takuya Uchizono.

Z naszych zawodników najlepiej wypadła Magdalena Majewska (11 miejsce w kategorii do 15 lat). Martyna Mossakowska zajęła 20 pozycję wśród dziewcząt do 17 roku życia, a Mateuszowi Grochowskiemu 26 miejsce w kategorii do lat 17.

Podczas otwarcia imprezy Carlo Croce- prezydent Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej – powiedział zawodników by: „przede wszystkim odpoczęli, dobrze się bawili i zdobywali nowe przyjaźnie, bo na wygrywanie… przyjdzie jeszcze czas!” Ale nutka rywalizacji na pewno tutaj
nikomu nie zaszkodziła, a najlepszym przyniosła medale!