Mistrzostwa Europy w Formule Windsurfing zakończone!

Zakończyły się tygodniowe zmagania w ramach Mistrzostwa Europy w Formule Windsurfing oraz IFCA Slalom Grand Prix na Łotwie.

Mimo bardzo zmiennych i trudnych warunków wiatrowych zawodnicy z Polski spisali się doskonale.  W slalomie na  najwyższym stopniu podium stanął Maciek Rutkowski, który wyprzedził sławy tej dyscypliny: Steva Allena i Arnona Dagana.

Steve Allen nazywany „naszym polskim Australijczykiem” wygrał Mistrzostwa Świata w Formule Windsurfing, tuż za nim uplasował się Mistrz Świata z tego sezonu Casper Bouman, na trzecim stopniu podium stanął Arnon Dagan.

Ale to nie wszyscy polscy zawodnicy, którzy spisali się świetnie, tuż za podium w formule windsurfing zawody ukończył Michał Polanowski. Na 7 miejscu uplasował się Maciek Rutkowski, na 9 Wojtek Mroczyński (zajął również doskonałą drugą lokatę w kategorii „Light Weight Formuły Windsurfing), na 13 Filip Korczycki, a na 18 miejscu Przemek Siemiński.

W slalomie oprócz złotego reprezentanta Polski, miejsce tuż za czołówką zajął Michał Polanowski, plasując się na 4 miejscu.

Gratulujemy świetnej postawy wszystkim zawodnikom!