Gry wędkarskie

Lato, piękna pogoda i zbiornik wody pełen ryb w pobliżu to raj dla każdego wędkarza. Wstawanie o świcie i długie godziny w samotności lub w towarzystwie przyjaciela to idealny sposób na spędzanie urlopu dla niejednego mężczyzny.

Jednakże nie każdy ma takie możliwości, dlatego też powstały komputerowe gry wędkarskie. Wędkowanie to ostatnimi czasy coraz częstsza tematyka gier przeglądarkowych i nie tylko. Można wybierać spośród ogromnej ich liczby. Część oparta jest dokładnie na zagadnieniach związanych z rybołówstwem, inne łączy z wędkarstwem jedynie motyw ryb.

Pośród gier stricte wędkarskich wiele jest takich, w których konieczna jest profesjonalna wiedza. Trzeba wybierać odpowiedni sprzęt, który pozwoli złowić wybrany gatunek ryby. Oczywiście wędka czy żyłka to nie wszystko trzeba dobrać odpowiednią przynętę, na którą złapie się „taaaka wielka ryba”. Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego łowiska czy miejsca, gdzie warto zarzucić wędkę. Tego typu gry wędkarskie przeznaczone są dla znawców i miłośników tego sportu.

To jednak nie koniec możliwości gier wędkarskich. Kolejną bowiem grupą jest cała masa gier, które z wędkarstwem łączą tylko ryby i woda. Przykładem może być Dynamite Fishing, w której ryby spadają prosto z nieba, a zadaniem gracza jest je łapać. Kolejną wariacją na temat rybołówstwa jest gra Bear Fisher, w której gracz pomaga niedźwiedziowi prowadzić smażalnię ryb.Pomysłów na gry wędkarskie z każdym miesiącem jest coraz więcej. Można łowić ryby a przy okazji zbierać i usuwać różne morskie żyjątka takie jak małże czy meduzy, które mogą im zaszkodzić. Można zbierać śmieci, aby rybki spokojnie sobie mieszkały w czystym zbiorniku wodnym. Jeszcze inne gry wędkarskie dają możliwość poławiania ryb, a przy okazji odnajdywania skarbów.

Bez względu na to jakie gry wędkarskie wybierzemy to nie zastąpią one kilkugodzinnego siedzenia i cierpliwego czekania na piękny okaz, który złapie się na wędkę. Nie dadzą też możliwości pooddychania świeżym powietrzem, no i rybki złowione w wirtualnym świecie z pewnością nie smakują tak doskonale jak te przyrządzone chociażby na rodzinnym grillu.
 

Artykuł pochodzi z: http://pioropolis.pl/hobby/wedkarstwo/gry-wedkarskie.html