Korea-Japonia-Rosja 14 (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 9370 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Seul / Korea
Gdzie: Korea/Seul
Transport: autokar,samolot,pociąg,statek
Wyżywienie: śniadania

Opis


OPIS

Seul - Gyeongju - Nagasaki - Aso-san - Beppu - Kioto - Nara - Fuji ? Tokio - Władywostok ? kolej transsyberyjska ? Irkuck ? Listwianka ? jezioro Bajkał

DZIEŃ 1 :
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Seulu z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

DZIEŃ 2 :
Przylot do Seulu; transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie królewskiego Pałacu Gyeongbokgung. Po południu spacer uliczką Insadong i zakupy w tradycyjnych warsztatach rękodzielniczych. Następnie zwiedzanie świątyni Jogyesa, będącej centrum duchowym największej koreańskiej sekty buddyjskiej Jogye. Późnym popołudniem przejście na orientalny bazar Namdaemun. Nocleg w Seulu.

DZIEŃ 3 :
Rano wjazd na wieżę widokową na górze Namsan i podziwianie panoramy miasta. Przejazd przez wyspę Yeouido zwaną Manhattanem Seulu i kontynuowanie podróży do Gyeongju, niezwykłego miasta pełniącego przez niemal tysiąc lat funkcję stolicy dynastii Silla, szczycącego się wieloma świetnie zachowanymi zabytkami. Nocleg w Gyeongju.

DZIEŃ 4 :
Zwiedzanie Gyeongju - starożytnych grobowców królewskich, obserwatorium astronomicznego z VII w. i świątyni Bulguksa stanowiącej doskonały przykład tradycyjnej architektury sakralnej. Po południu przejazd do Busan i superszybka podróż wodolotem do Fukuoki w Japonii. Dojazd do Nagasaki. Transfer do hotelu. Nocleg w Nagasaki.

DZIEŃ 5:
Poznawanie burzliwej historii miasta stanowiącego cel drugiego ataku atomowego. W dzielnicy Urakami zwiedzanie Muzeum Bomby Atomowej i Parku Pokoju. W centrum wizyta w Muzeum Dejimy, przedstawiającego dzieje kontaktów miasta z Zachodem w okresie całkowitej izolacji kraju. Nocleg w Nagasaki.

DZIEŃ 6 :
Przejazd przez malowniczy półwysep Shimabara do miasta o tej samej nazwie. Zwiedzanie zamku mieszczącego m.in. ekspozycję na temat krwawo stłumionego powstania chrześcijańskiego, odwiedziny w domach samurajskich i podziwianie najdłuższego w Japonii leżącego posągu Buddy. Przeprawa promem do Kumamoto i przejazd do jednego z uzdrowiskowych miasteczek w okolicy Parku Narodowego Aso. Nocleg w ryokanie, tradycyjnym, pełnym uroku hotelu z termalnymi źródłami.

DZIEŃ 7 :
Spacer po największym na świecie masywie wulkanicznym Aso-san. Rozległa kaldera powita nas zapewne iście diabelskimi, siarkowymi wyziewami? Onieśmieleni potęgą natury delektować się będziemy księżycowym krajobrazem. Po południu przejazd w okolice Usuki, gdzie poznamy wielką kolekcję średniowiecznych, kamiennych posągów buddów. Wieczorny posiłek ?z dreszczykiem? - degustacja lokalnego przysmaku, ryby fugu (pol. ?najeżka?). Nocleg w Beppu.

DZIEŃ 8 :
Zwiedzanie Beppu, miasta cieszącego się opinią jednego z najlepszych japońskich kurortów. Podziwianie gejzerów oraz barwnych rozlewisk tworzonych przez gorące źródła. Po południu zaokrętowanie i całonocny rejs do Osaki przez piękne, usiane wysepkami Morze Wewnętrzne.

DZIEŃ 9 :
Wizyta w najważniejszych zabytkach Kioto i Nara, m.in. w świątyni Kiyomizu-dera i Todaiji. Zwiedzanie dwóch cesarskich stolic pozwoli jeszcze pełniej poznać historię Kraju Kwitnącej Wiśni, oraz - być może - odnaleźć klucz do duszy Japończyków? Wieczorem przejazd najszybszą koleją świata, shinkansenem, do Tokio. Przyjazd. Transfer do hotelu. Nocleg w Tokio.


DZIEŃ 10 :
Wyprawa na Fuji, świętą górę shintoizmu, najwyższy japoński szczyt i symbol kraju. W sezonie wjazd na tzw. 5. stację położoną na wysokości ok. 2300 m n.p.m. i spacer szlakiem wspinaczkowym. Po drodze przystanek przy źródełkach krystalicznej czystej wody Oshi-no hakkai. Powrót do Tokio na nocleg.

DZIEŃ 11:
Zwiedzanie Tokio, 13-milionowej, pełnej swoistego kolorytu ?miejskiej dżungli?. Wizyta w najpiękniejszej świątyni miasta, chramie Meiji-jingu. Po południu przejazd na lotnisko. Wylot do Władywostoku.

DZIEŃ 12:
Przylot do Władywostoku. Transfer do hotelu. Krótki nocleg.
Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Odjazd pociągiem transsyberyjskim do Irkucka. Przejazd pociągiem. Wyżywienie w pociągu we własnym zakresie. Nocleg w pociągu.

DZIEŃ 13-14:
Podróż pociągiem transsyberyjskim. Wyżywienie w pociągu we własnym zakresie. Noclegi w pociągu.

DZIEŃ 15:
Przyjazd do Irkucka w godzinach porannych. Następnie przejazd do położonej nad Bajkałem Listwianki. Przyjazd do pensjonatu. Następnie zwiedzanie muzeum Bajkału oraz wjazd wyciągiem na Kamień Czerskiego. Nocleg w Listwiance.

DZIEŃ 16:
Po śniadaniu czas wolny na spacery lub dla chętnych fakultatywna wycieczka wodolotem po Bajkale do małej wioseczki Balszoje Koty. Nocleg w Listwiance.

DZIEŃ 17:
Po śniadaniu wyjazd do Irkucka. Po drodze skansen w Talcach. Przyjazd do Irkucka. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście, zwiedzanie Irkucka. Nocleg w Irkucku.

DZIEŃ 18:
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy przez jeden z portów tranzytowych.

TERMINY:
12.06 ? 29.06.2014
04.07 ? 21.07.2014*
07.08 - 24.08.2014*
02.09 ? 19.09.2014
* wysoki sezon - dopłata 890 PLN

CENA: 9 370 PLN + 2 740 USD
I rata: 800 PLN, płatne przy zapisie
II rata: 9 370 PLN + 1990 USD x kurs sprzedaży PeKaO SA - na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 750 USD uczestnik zabiera ze sobą.

CENA ZAWIERA:
- bilety na trasie Warszawa - Seul; Tokio ? Władywostok, Irkuck ? Warszawa
- zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 2 noclegi w pensjonacie w Listwiance, 1 nocleg na promie, 3 noclegi w pociągu transyberyjskim (przedziały 4-os)
- wyżywienie - śniadania (wyjątek pociąg transsyberyjski ? wyżywienie we własnym zakresie)
- transport - bus, prom, statek, shinakansen, metro, kolej transsyberyjska
- opiekę polskiego pilota
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- bilety wstępu 270 USD
- dopłata do pokoju 1-osobowego 750 USD
- wyżywienie w pociągu transsyberyjskim


Tagi: Inne, Korea, Seul

Warunki uczestnictwa

Transport: autokar,samolot,pociąg,statek
Wyżywienie: śniadania
Zakwaterowanie: hotel

CENA: 9 370 PLN +2 740 USD * wysoki sezon (lipiec, sierpień) - dopłata: 890 PLNII rata: 9370 PLN + 1990 USDxkurs sprzed. PeKaO SA (minus I rata) III rata: 750 USD uczestnik zabiera ze sobąCENA ZAWIERA: - bilety na trasie Warszawa - Seul
Tokio – Władywostok, Irkuck – Warszawa - zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 2 noclegi w pensjonacie w Listwiance, 1 nocleg na promie, 3 noclegi w pociągu transyberyjskim (przedziały 4-os) - wyżywienie: śniadania (wyjątek: pociąg transsyberyjski – wyżywienie we własnym zakresie) - transport: bus, prom, statek, shinakansen, metro, kolej transsyberyjska - opiekę polskiego pilota- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)W CENIE NIE SĄ ZAWARTE: - bilety wstępu 270 USD- dopłata do pokoju 1-osobowego 750 USD - wyżywienie w pociągu transsyberyjskim


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia