Kanada - Cuda dzikiej przyrody Terytoriów Północno - Zachodnich 2014 (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 8960 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Calgary / Kanada
Gdzie: Kanada/Calgary
Transport: samolot,inny
Wyżywienie: śniadania

Opis


KANADA - Cuda dzikiej przyrody Terytoriów Północno-Zachodnich

DZIEŃ 1: Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Calgary z jedną lub dwoma przesiadkami. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2: Wyjazd do Drumheller. Zwiedzanie Royal Tyrrell Museum - szkielety dinozaurów i tysiące innych skamieniałości. Podziwianie fantazyjnych formacji piaskowców tworzonych przez naturę ponad 600 mln lat w dolinie rzeki Red Deer. Przejazd do Horseshoe Canyon - podziwianie podobnie księżycowego krajobrazu. Przejazd do Elk Island National Park gdzie przybyszów wita już zupełnie inna sceneria- bizony, łosie, jelenie wapiti. Przyjazd do Edmonton. Nocleg.

DZIEŃ 3: Zwiedzanie Edmonton - drugiego pod względem wielkości centrum handlowego świata, spacer po parku przy Parlamencie Alberty, przejazd przez nowoczesne centrum. Przejazd do Peace River trasą wiodącą przez prerie oraz wzdłuż Małego Jeziora Niewolniczego. W Peace River postój przy pomniku poszukiwacza złota i przygód Henry Fullera. Nocleg w Peace River.

DZIEŃ 4: Przejazd przez słabo zaludniony obszar Alberty do granicy z Northwest Territories. Granicę tę wyznacza 60 równoleżnik. Pamiątkowe zdjęcia, wizyta w nowoczesnym Centrum Informacyjnym. Od tego miejsca rozpoczyna się już prawdziwa północ. Przejazd do 2 wodospadów, świętego miejsca dla Indian Dene - Twin Falls Gorge na rzece Hay River. Przejazd do Wood Buffalo National Park - największego parku Kanady i jednego z największych na świecie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Długi przejazd przez park do Fort Smith, po drodze rozpościerają się przepiękne panoramiczne widoki. Spacer po Słonej Równinie. Przejazd do Fort Smith, podjazd pod słynne progi wodne na rzece Slave z bytującymi tam bardzo często białymi pelikanami. Nocleg.

DZIEŃ 5: Powrót do Hay River. Po drodze możliwość spotkania dużych stad bizonów, czarnych niedźwiedzi, łosi oraz innych zwierząt... W miasteczku Hay River zobaczymy po raz pierwszy Wielkie Jezioro Niewolnicze. Następny etap podróży to stolica regionu - Yellowknife. Przejazd do wodospadu Lady Ewelin na rzece Kakisa. Przeprawa promem przez potężną rzekę Mackenzie River. Przejazd przez indiańskie osiedle Edzo - największe skupisko Indian w tym regionie. Przyjazd do Yellowknife. Nocleg.

DZIEŃ 6: Dzień odpoczynkowy po intensywnej jeździe przez kanadyjskie bezdroża. Zwiedzanie malowniczo położonego miasta Yellowknife i jego okolic - budynek terytorialnego parlamentu w kształcie igloo, Stare Miasto na wybrzeżu klifowym, Pomnik Lotników, wystawa poświęcona wydobyciu diamentów. Odwiedziny w sklepach ze sztuką i rękodziełem ludności tubylczej. Fakultatywnie wyjazd za miasto w okolice krystalicznie czystych jezior. W miarę możliwości wizyta na starym wyrobisku kopalni diamentów, lub też można wypożyczyć kajaki albo canoe i popływać po zatokach ogromnego jeziora bądź po wewnętrznych jeziorach Yellowknife, Można także wypożyczyć rowery i zrobić wycieczkę po ciekawych okolicach koło Yellowknife. Bardzo ciekawe są też bary, gdzie jest sposobność poznania wyjątkowo ciekawych obieżyświatów. Nocleg w Yellowknife.

DZIEŃ 7: Wyjazd w kierunku Fort Simpson. Postój i popas w Fort Providence. Przejazd przez nie zamieszkałe tereny dziewiczej przyrody. Jedynymi mieszkańcami są dzikie zwierzęta. Prawdziwa puszcza, rzeki, jeziora, wodospady. Przejazd do groźnego wodospadu Sambaa Deh Falls oraz przeprawa promem przez potężną Liard River. W Fort Simpson odwiedziny ołtarza gdzie odprawiał msze święte papież Jan Paweł II (przy zbiegu 2 potężnych rzek Mackenzie i Liard River). Wizyta w Centrum Informacyjnym ? pamiątki po Wielkim Polaku oraz w małym muzeum obrazującym życie na Północy. Kontemplacja zachodu słońca. Nocleg w mającym posmak końca świata Fort Simpson.

DZIEŃ 8: Rano spacery po okolicy lub fakultatywnie - lot awionetką do Nahanni National Park. Podczas lotu niezapomniane widoki na potężny masyw Mackenzie Mt., dzikie zwierzęta (m.in. owce Dalla), kilometrowej głębokości kanion rzeki Nahanni, tzw. wrota piekieł, mały Grand Canyon (uderzające podobieństwo i rozmiar), górskie jeziora, dzikie rzeki oraz wiele innych atrakcji. Rzeka South Nahanni zaliczana do najdzikszych rzek świata, jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W parku podziwianie potężnego wodospadu Virginia Falls, dwukrotnie wyższego od Niagary. Wyjazd w kierunku Dawson Creek (British Columbia). Po drodze zwiedzanie Fort Liard gdzie zakupić można wysokiej klasy autentyczne wyroby tubylczej ludności. Przejazd do Fort Nelson, zwiedzanie. Nocleg na terytorium Kolumbii Brytyjskiej w Fort Nelson.

DZIEŃ 9: Całodniowy przejazd słynną Alaska Highway na południe. W Dawson Creek zwiedzanie - Railway Station Museum, Art Gallery mieszcząca się w starym, dużym elewatorze zbożowym. Sesja fotograficzna przy Mile O Post, Stone Cain Marker, czyli w miejscach, które wyznaczają początek autostrady alaskańskiej. Przejazd przez miasteczko Chetwynd - interesujące rzeźby miejscowych artystów, prawdziwa sztuka zaklęta w drewnie. Następnie wkraczamy na tereny Gór Skalistych. Przyjazd do Prince George. Nocleg.

DZIEŃ 10: Wyjazd w kierunku Jasper. W Mt. Robson Provincial Park wędrówka do najbliższego wodospa-du Overlander Falls. Odpoczynek w pięknej scenerii ośnieżonych gór. W tle majestatyczny Mt Robson (3954 m). W Jasper wjazd gondolą na wysokość powyżej 2000 m. Podziwianie przepastnej panoramy. Zwiedzanie okolic Pyramid i Patrycia Lake. Nocleg.

DZIEŃ 11: Wyjazd do Maligne Lake, wg znawców jednego z najpiękniejszych górskich jezior świata. Po drodze zwiedzanie niesamowitego Maligne Canyon - chwila zadumy nad potęgą natury... Postój, a następnie krótka wycieczka wkoło pięknego Medicine Lake. Po przybyciu do Maligne Lake ponad 20 kilometrowa wycieczka statkiem do Spirit Island - uroczej i słynnej wysepki, otoczonej wiankiem ośnieżonych szczytów. Przejazd w scenerii trzytysięczników przez ?drogę lodowców? - Icefield Parkway. Fakultatywnie możliwość wycieczki wielkimi pojazdami na lodowiec Athabasca. Po drodze podziwianie wodospadów, mijanie rozlicznych jezior i rwących rzek oraz niezapomniany widok na turkusowego jeziora Peyto Lake. Wjazd do Yoho National Park. Podziwianie drugiego co do wielkości wodospad Kanady - Takakkaw Falls - ok.400 m. Nocleg w Golden lub Louise Lake.

DZIEŃ 12: Przyjazd na zwiedzanie luksusowego hotelu usytuowanego nad brzegiem jeziora - Chateau Lake Louise, czas na kawę. Podziwianie panoramy z lodowcem Wiktorii w tle. Przejazd nad perłę Gór Skalistych ? Moraine Lake. Przejazd do Banff. Wjazd gondolą na wysokość powyżej 2000 m. - niezapomniana panorama miasta i potężnych Gór Skalistych. Zwiedzanie groty Cave and Basin, słynnych ogrodów kaskadowych, muzeum Indian preriowych Luxton Museum, słynnego Spring Hotel. Wyjazd nad Jezioro Minnewanka Lake. Nocleg w Canmore.

DZIEŃ 13: Wyjazd w kierunku Calgary. Odwiedziny w miejscu, gdzie odbywała się część Zimowej Olimpiady Calgary 1988. Zwiedzanie Calgary - spacer urokliwą Stephen Avenue w downtown, oddychanie atmosferą ?Calgary Stampede?, dla chętnych fakultatywnie możliwość wjazdu na Wieżę Calgary (niegdyś Husky Tower). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

DZIEŃ 14: Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych. Przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie.

TERMINY:
09.06. ? 22.06.2014
07.07. ? 20.07.2014
11.08. ? 24.08.2014
25.08. ? 07.09.2014

CENY: 8 960 PLN + 1 980 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 8 960 PLN na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata: 1 980 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
? bilety lotnicze na trasie Warszawa - Calgary, Calgary - Warszawa
? zakwaterowanie hotele 3*, w interiorze 2* (zawsze czysto i schludnie), pokoje 2-os z łazienkami
? śniadania na większości trasy
? transport mikrobus
? opłaty za lokalnych przewodników
? opieka polskiego pilota-przewodnika
? ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
? biletów wstępu do obiektów i parków narodowych 190 USD
? opłat lotniskowych 30 USD
? pozostałych posiłków (aranżuje pilot)
? wizy do Kanady (wiza została zniesiona dla Polaków posiadających paszporty biometryczne wydane po 28 sierpnia 2006r.)
? dopłaty do pok. 1-osobowego 750 USD

UWAGA: kameralne grupy, maksymalnie 10 osób

Warunki uczestnictwa

Transport: samolot,inny
Wyżywienie: śniadania
Zakwaterowanie: hotel,inne

CENY: 8 960 PLN + 1 980 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 8 960 PLN na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata: 1 980 USD uczestnik zabiera ze sobąCENA ZAWIERA: bilety lotnicze na trasie Warszawa - Calgary, Calgary - Warszawa
zakwaterowanie hotele 3*, w interiorze 2* (zawsze czysto i schludnie), pokoje 2-os z łazienkami
śniadania na większości trasy
transport mikrobus
opłaty za lokalnych przewodników
opieka polskiego pilota-przewodnika
ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do obiektów i parków narodowych 190 USD
opłat lotniskowych 30 USD
pozostałych posiłków (aranżuje pilot)
wizy do Kanady (wiza została zniesiona dla Polaków posiadających paszporty biometryczne wydane po 28 sierpnia 2006r.)
dopłaty do pok. 1-osobowego 750 USD
UWAGA: kameralne grupy, maksymalnie 10 osób


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia